На Рівненщині хочуть децентралізувати культуру

Для голів об’єднаних територіальних громад Рівненщини презентували Концепцію децентралізації в культурі

Радник Міністра культури Ірина Френдель, яка є координатором сектору Культури проектного офісу секторальної децентралізації, розповіла про основні цілі реформи.

«Мета Концепції – забезпечення прав громадян на отримання якісних та доступних послуг у сфері культури. Має бути сформовано Мінімальний культурний кошик для кожного. Для цього необхідно забезпечити професійне надання послуг і створити належну інфраструктуру, - зазначила Ірина Френдель.

Щодо оцінювання результатів реформи, то серед них мають бути - зниження злочинності в ОТГ, збільшення кількості дітей, які відвідують заклади культури, а також оплата послуг та кількість створених робочих місць в галузі.

Крім того, радник Міністра звернула увагу на попередній розподіл закладів культури за рівнями підпорядкування.

«Реформа передбачає три рівні розподілу повноважень: центральний – на рівні держави, регіональний – на рівні області та базовий – ОТГ та міста обласного значення. Базовий рівень передбачає створення мультикомплексів – центрів розвитку громад з розташуванням бібліотек-філій, клубів, ІТ-просторів», - додала Ірина Френдель.

Тим часом на Рівненщині вже є позитивний досвід таких перетворень, як-то публічно-шкільні бібліотеки та культурно-дозвіллеєві комплекси. І він може бути прикладом для інших областей, повідомляє Рівненська ОДА.

Область:

Рівненська область

Джерело:

«ВСЕ»

Читайте також:

10 липня 2026

Безпечна вода під час війни: результати дослідження показали, як громадам краще готувати людей до кризових ситуацій

Безпечна вода під час війни: результати...

Пошкодження водогонів, тривалі перебої з водопостачанням, використання криниць та альтернативних джерел води стали...

10 липня 2026

Українська урбаністична платформа розпочала всеукраїнське дослідження урбаністичного сектору

Українська урбаністична платформа розпочала...

Громадська організація «Українська урбаністична платформа» розпочинає всеукраїнське опитування професійної спільноти:...

09 липня 2026

Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса Шевченка запрошує на магістерські програми для фахівців, які працюють з громадами

Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса...

Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса Шевченка запрошує на магістерські програми для фахівців, які працюють...

09 липня 2026

Не одна модель: як українські громади переосмислюють громадську участь під час війни

Не одна модель: як українські громади...

Повномасштабна війна не лише змінила форми громадської участі а й продемонструвала, що в різних умовах виникають...