Про підтримку адміністративно-територіальної реформи в Україні, перебіг процесу децентралізації на Львівщині та навчання представників об’єднаних територіальних громад говорили сьогодні, 2 березня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Беренд де Гроот.
На думку очільника області, після процесу об’єднання громад найскладнішою проблемою буде їх якісне кадрове забезпечення. Тому вкрай необхідно провести навчання голів ОТГ щодо використання бюджетних коштів, залучення інвестицій, створення нових робочих місць тощо.
Крім того, сторони підкреслили важливість надання якісних адміністративних послуг через сервісні центри, а також необхідність аудиту та громадського контролю за використанням коштів, що спрямовуються на розвиток ОТГ з різних джерел. "Аудит, контроль, відкритість і прозорість використання грошей – це наша принципова позиція", - наголосив Олег Синютка.
08 червня 2026
Олексій Рябикін: «Політика згуртованості починається не з ресурсів, а з правильних рішень»
Олексій Рябикін: «Політика згуртованості...
Успішне впровадження підходів Політики згуртованості ЄС залежить не лише від доступу до фінансових інструментів, а...
08 червня 2026
Розділ 22 і майбутнє громад: Україна почала предметну підготовку до Політики згуртованості ЄС
Розділ 22 і майбутнє громад: Україна почала...
Підготовка України до вступу в Європейський Союз дедалі більше переходить із площини загальних політичних декларацій...
08 червня 2026
Чотири бар’єри міжнародної співпраці громад: що показало дослідження 316 громад
Чотири бар’єри міжнародної співпраці громад: що...
Верховна Рада нещодавно ухвалила законопроєкт №10284, який дозволяє органам місцевого самоврядування...
08 червня 2026
Нові правила сортування відходів: як Україна наближається до європейської системи
Нові правила сортування відходів: як Україна...
В Україні ухвалили зміни до Методики роздільного збору побутових відходів. Фахівці переконані, що нововведення...