У селі Ляшківка Царичанського району відкриють новий дитячий садок. Двоповерхова будівля з просторими кімнатами, енергозберігаючими вікнами та новими меблями – готова. Залишається лише облаштувати ігрові майданчики на подвір’ї. Завершити усі роботи будівельники планують за два місяці. Про це розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
«За останній рік відремонтували на Дніпропетровщині 18 навчально-виховних комплексів та садків, збудували «з нуля» ще два – у Слобожанському та Дніпрі. Зробили це без залучення держкоштів. Виключно за бюджети громад та області. Президент України Петро Порошенко назвав це прикладом децентралізації, – сказав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – У планах на цей рік – будівництво та ремонт ще 16 дитсадків».
Тридцять років тому у Ляшківці починали зводити сільський клуб. Проте далі стін будівництво не пішло. Об’єкт заморозили.
Перетворити довгобуд на дитячий садок взялась команда Валентина Резніченка. Роботи розпочались влітку 2016-го.
«Це була просто бетонна «коробка». Всі мережі вийшли з ладу. Довелось їх замінити. Також ми відремонтували покрівлю, утеплили фасад, встановили енергозберігаючі вікна, всередині пофарбували стіни, – розповів головний інженер підрядної фірми Дмитро Біляєв. – Залишається лише облаштувати майданчики на подвір’ї».
Садочок прийме вихованців за два місяці. Його відвідуватимуть 70 хлопчиків та дівчаток. Потреба села у місцях для дошкільнят стовідсотково покривається, зазначає завідувач «Калинки» Таміла Сиса.
На відкриття садка чекає мама 4-річного Владислава – Наталія Шарлівська.
«З нетерпінням чекаємо відкриття нового садка. Тут будуть ігрові, кабінети для хореографії та занять вокалом. Для дітей це справжня радість. Безмежно вдячна нашому губернатору Валентину Резніченку за такий дошкільний заклад», – сказала вона.
За останній рік на Дніпропетровщині створено півтори тисячі нових місць у садочках.
09 березня 2026
1,5 млрд грн громадам на житло для ВПО: хто отримає кошти та як подати заявку
1,5 млрд грн громадам на житло для ВПО: хто...
Уряд затвердив Порядок надання субвенції на формування фондів житла для тимчасового та підтриманого проживання...
09 березня 2026
Як громадам не проспати євроінтеграцію: досвід Румунії | П’ятниця із Cities4Cities
Як громадам не проспати євроінтеграцію: досвід...
Нещодавно Європейська Комісія зробила гучну заяву про те, що Україна може стати членом Європейського Союзу вже в 2027...
09 березня 2026
Домогосподарства з постраждалих громад...
Четвертий рік поспіль Всеукраїнська асоціація громад в межах ініціативи «Насіння перемоги» проєкту «Згуртовані...
09 березня 2026
Мінрозвитку продовжує працювати над визначенням громад за функціональними типами територій
Мінрозвитку продовжує працювати над визначенням...
Міністерство розвитку громад та територій продовжує роботу з визначення функціональних типів територій...