У Почаєві Тернопільської області відбулася робоча зустріч розробників стратегій розвитку об’єднаних громад, організована міжнародним фондом Відродження. У роботі взяли участь представники громадських організацій та місцевих рад ОТГ з 11 областей України. Грантери конкурсу МФВ «Стратегічні плани для об’єднаних територіальних громад» обмінялися власним досвідом, напрацьованим у 2016 році, обговорили основні проблеми, які виникали при розробці стратегій, висловилися щодо пріоритетних завдань для громад на найближчий період.
По-перше, для успішної реалізації стратегічних планів місцевим радам необхідно створити сучасну систему управління громадою і першочерговим завданням є подолання прірви між наявним рівнем кваліфікації управлінських кадрів та тим, який потрібен об’єднаним громадам для свого розвитку.
Нинішня пасивність людей і, насамперед, молоді є тією проблемою, без подолання котрої неможливо говорити про майбутнє процвітання в українських селах та містечках. Тому ще одним викликом для об’єднаних громад є прискорення розвитку місцевих громадських інституцій та підвищення громадської активності.
Учасники Почаївської робочої зустрічі розробників стратегій для об’єднаних громад виявили спільне розуміння, що для того, щоб розроблені стратегічні плани в подальшому не припадали пилом, їх впровадженням повинні опікуватися конкретні суб’єкти. Це можуть бути комітет реформ, агенція місцевого розвитку громади або інша структура.
Наприкінці зустрічі відбувся обмін думками щодо найближчих планів та можливих напрямків співпраці у 2017 році.
15 липня 2025
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...
Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...
15 липня 2025
Навчання для підприємців із культурних та...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та формація Lanka.pro...
15 липня 2025
Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...
14 липня 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...