У м. Пирятин відбулось виїзне засідання Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, круглий стіл «Практика застосування Закону України «Про добровільне об’єднання громад» на прикладі територіальних громад Полтавської області» під головуванням народного депутата фракції Партії «Блок Петра Порошенка», заступника голови Комітету Сергія Кудлаєнка.
Захід пройшов за участі народних депутатів, представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, керівників місцевої влади та об’єднаних територіальних громад Полтавщини, Асоціації міст України , експертів міжнародних програм DESPRO, USAID РАДА, Фонду Східна Європа.
Сергій Кудлаєнко: Законодавча підтримка децентралізації – головна умова впевненого розвитку місцевого самоврядування в Україні
«Мета засідання – почути тих, хто на практиці втілює в життя реформу місцевого самоврядування, спільно обговорити проблеми, що виникають на шляху об’єднання громад, та визначити критичні напрямки вдосконалення законодавства»,- відкриваючи засідання, підкреслив Сергій Кудлаєнко.
В ході засідання керівники місцевої влади Полтавщини наголосили на необхідності продовження фінансової підтримки об’єднаних громад, адже з кожним роком навантаження на місцеві бюджети збільшується. Під час обговорення учасники круглого столу підкреслили важливість вдосконалення законодавства з питань децентралізації, зокрема щодо механізмів передачі об’єктів комунальної власності та вирішення земельних питань у межах різних районів під час об’єднання.
Сергій Кудлаєнко: Законодавча підтримка децентралізації – головна умова впевненого розвитку місцевого самоврядування в Україні
«Децентралізація має серйозні досягнення, позитивно сприймається на місцях, люди готові працювати, брати відповідальність, залучати інвестиції та розвивати території. Підтримка з боку держави перших громад, що об’єднались, має бути продовжена, необхідно посилювати позитивні практики децентралізації та поширювати їх. Швидке реагування на виклики в процесі реформи та законодавча підтримка створення спроможних територіальних громад є головною умовою впевненого розвитку місцевого самоврядування в Україні», – підкреслив Сергій Кудлаєнко.
15 травня 2026
Розпочинаємо набір на Програму стажування „WIN4UA 2026”: нові можливості для українських громад
Розпочинаємо набір на Програму стажування...
Фонд міжнародної солідарності оголошує про старт прийому заявок на участь у Програмі стажування „WIN4UA 2026”...
15 травня 2026
Просторове планування як основа відновлення: досвід прифронтових громад Харківщини
Просторове планування як основа відновлення:...
Днями відбулася загальнонаціональна онлайн-конференція «Просторове планування для відновлення, розвитку та...
15 травня 2026
Продовжено закупівлю на надання експертних...
Громадська організація «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (ГО «ДОККУ») проводить запит цінових...
15 травня 2026
Коли проєкт втрачає керованість: як зростає вартість уже під час реалізації
Коли проєкт втрачає керованість: як зростає...
В Україні не знайдеться жодного району чи громади, які б жили у повній безпеці. Ворожі дрони та ракети долітають...