На Львівщині просять формувати госпітальні округи після затвердження всіх об’єднаних громад

Формування госпітальних округів під час проведення децентралізації, зокрема затвердження об’єднаних територіальних громад є неприпустимим.

Про це йдеться у зверненні, яке озвучив голова постійної комісії з питань  охорони здоров’я, материнства, соціального захисту,  молодіжної політики, фізичної культури та спорту Михайло Гичка під час сесії Львівської обласної ради.

У зверненні написано, що процес утворення об’єднаних територіальних громад триває і, якщо під час цього процесу розпочати формування госпітальних округів, існує загроза, що громади та округи не співпадатимуть. Тому, на думку членів профільної комісії, доцільно завершити процес об’єднання громад, а потім розпочати формування госпітальних округів.

Крім того, за словами ініціаторів звернення, не можна проводити таку важливу реформу в галузі охорони здоров’я без відповідної роз’яснювальної роботи серед населення, вирішення чіткої долі районних лікарень, які не стануть опорними, та затвердження належної нормативно-правової бази для реформи.

Зважаючи на таку ситуацію, депутати Львівської обласної ради просять міністерство проводити формування госпітальних округів після завершення об’єднання територіальних громад.

 

Область:

Львівська область

Джерело:

«Леополіс»

Читайте також:

12 червня 2026

Фінансування проєктів відновлення: де і як громадам шукати ресурси

Фінансування проєктів відновлення: де і як...

Відновлення українських громад — це передусім про здатність ефективно управляти ресурсами. За оцінками RDNA 5...

11 червня 2026

Освіта майбутнього починається у громадах: на Волині готуються до реформи старшої профільної школи

Освіта майбутнього починається у громадах: на...

Успіх реформи старшої профільної школи залежатиме від її реалізації на місцях, тому експерти проєкту DECIDE...

11 червня 2026

Аналітичний огляд DECIDE: які рішення європейських країн можуть допомогти Україні оновити регіональну політику

Аналітичний огляд DECIDE: які рішення...

10 червня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація аналітичного огляду досвіду планування...

11 червня 2026

Вакансія : Фахівець з безпеки/водій

Вакансія : Фахівець з безпеки/водій

Проєкт «Відновлення для всіх» (RFA) в пошуках Фахівця з безпеки/водія. Потрібно буде забезпечувати потреби...