Результати фінансового аналізу виконання доходів місцевих бюджетів 12 об’єднаних громад Полтавщини за 2016 рік переконливо свідчать про успіх цієї реформи.
У минулому році надходження доходів загального фонду місцевих бюджетів 12 об’єднаних громад, враховуючи трансферти з державного бюджету, склали 542 млн.грн. і це в 4 рази більше, ніж мали бюджети місцевих рад до об’єднання.
Завдяки успішно проведеній податковій децентралізації власні ресурси об’єднаних територіальних громад збільшені у 2,5 рази, це +201 млн.грн. додаткових фінансових ресурсів.
Це реальні кошти для розвитку громад і нова якість життя. Поступово у громадах з’являються відбудовані дитячі садки та школи, сучасні амбулаторії сімейної медицини, ЦНАПи, відремонтовані дороги та розвинута функціональна інфраструктура. І такі якісні зміни - незворотні.
09 січня 2026
«Кожна громада може і має претендувати на...
Голова громадської організації «Товариство дослідників України» про комплексну оцінку територій, які постраждали від...
08 січня 2026
«Страх підпису» у будівельних проєктах: системний виклик українських громад
«Страх підпису» у будівельних проєктах:...
В українських громадах дедалі частіше говорять про «страх підпису» – ситуацію, коли керівники закладів, розпорядники...
07 січня 2026
Новий рік - нові можливості: січневі каталоги для громад та бізнесу
Новий рік - нові можливості: січневі каталоги...
Січень - найкращий час, щоб розпочати новий рік ефективно та з думкою про майбутнє. В цьому вам допоможуть нові...
05 січня 2026
Потяг Київ – війна. Інтерв’ю начальника Костянтинівської міської військової адміністрації
Потяг Київ – війна. Інтерв’ю начальника...
“Я дуже хотів би, аби держава змінила ставлення до комунальників, які працюють у таких громадах, як наша. Ці люди –...