Більшість сільських голів висловилася за приєднання до Березанської селищної об'єднаної громади. У Березанці планується створення об'єднаної територіальної громади. Саме с такою ініціативою виступив голова селищної ради Березанки Валерій Хоміцький, запросивши у п'ятницю 10 лютого на обговорення 13 голів сільських рад Березанського району. Про це повідомили у Миколаївському відділенні Асоціації міст України.
В обговоренні взяли участь депутати районної ради та голова Березанської районної адміністрації, експерти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Юлія Забродкіна (бюджетні питання), Лідія Віштал (юридичні питання). Експерти Асоціації міст пояснювали нюанси різних компонентів децентралізації, давали відповідь на складні питання та брали участь у спільній дискусії.
Валерій Хоміцький навів аргументи на користь створення Березанської об'єднаної громади, де кожне село може отримати підтримку для розвитку у спільних бюджетних відносинах. Розглядалися питання подолання кризи господарства та проблемні питання соціальної інфраструктури. Було озвучено, що першочергово необхідно створити генеральний план території. Після тривалого обговорення та дискусій про доцільність та ризики об'єднання більшість сільських голів висловилася за приєднання до Березанської селищної об'єднаної громади. Валерій Хоміцький повідомив, що має намір найближчим часом винести це питання на сесію та направити відповідні листи-запрошення до сільських рад.
Область:
Миколаївська областьГромади:
Березанська селищна об’єднана територіальна громада Березанська територіальна громадаДжерело:
«Депо»
19 грудня 2025
Бориславська міська рада затвердила новий Статут громади
Бориславська міська рада затвердила новий...
Сьогодні, 18 грудня, Бориславська міська рада прийняла історичне рішення, затвердивши Статут Бориславської міської...
19 грудня 2025
Державні фінанси для дітей (PF4C): короткий огляд бюджету України на 2026 рік
Державні фінанси для дітей (PF4C): короткий...
ЮНІСЕФ в Україні підготував короткий огляд Державного бюджету України на 2026 рік із фокусом на фінансування...
19 грудня 2025
Питання релокації пожежно-рятувальних...
“Велика війна” зумовлює не завжди очевидні виклики для територіальних громад. Хоча законодавчі органи активно...
19 грудня 2025
ВАГ провела підсумковий Інформаційний захід...
Всеукраїнська асоціація громад (далі – ВАГ) провела підсумковий Інформаційний захід проєкту «Громади – ветеранам:...