Першочергово проводять сесії рад – затверджують секретарів рад, заступників, та керуючих справами виконкомів.
Нагадаємо, нині в області вже створено 18 об’єднаних територіальних громад. Найбільша громада тепер – Млинівська селищна, яка об’єднала навколо себе 11 сільських рад, і нараховує понад 18 тисяч населення.
Аби професійно налагодити роботу у громадах консультанти Офісу реформ проекту ПУЛЬС АМУ регулярно зустрічаються з новообраними головами, секретарями рад та депутатами, аби надати фахові консультації, та підтримку.
Перед новими колективами зараз стоїть чимало завдань - організація роботи громад, переведення працівників на роботу у заклади громади, передача майна у власність громади, формування бюджету, та планування подальшої адміністративної та господарської діяльності. Відповіді на усі ці питання надають консультанти з правових та бюджетних питань. Роз’яснюютьусі нормативно-правові документи, та їх покрокову реалізацію.
Консультанти наголошують – потрібно працювати оперативно, аби якомога швидше побачити результат. Тож вже радять починати напрацьовувати Стратегію соціально-економічного розвитку громади.
10 квітня 2026
Деліберація в громадах: як ухвалювати рішення разом із людьми, а не «для галочки»
Деліберація в громадах: як ухвалювати рішення...
Шукаєте дієві інструменти, щоб залучити мешканців до прийняття важливих рішень, але стикаєтеся з тим, що публічні...
10 квітня 2026
Володимир Зеленський відзначив представників...
Президент України Володимир Зеленський під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад відзначив державними...
10 квітня 2026
Сплата податків через «Дію»: громади вимагають...
Акцент дня в Рівному: не більше повноважень, а сучасні сервіси. Експеримент Мінрозвитку – перший крок, який має...
09 квітня 2026
Мінфін: у I кварталі 2026 р. до загального...
Протягом I кварталу (січень-березень) 2026 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 139,6 млрд грн, що на...