У Сумському районі продовжується реформа децентралізації
Ініціатором об’єднання та створення Юнаківської ОТГ з центром в селі Юнаківка виступив сільський голова Григорій СКЛЯРОВ, адже за його словами, ті громади, що вже об’єдналися, отримали значні переваги. Перш за все, це участь у державних і закордонних програмах, зокрема щодо розвитку освіти, культури, інфраструктурних об’єктів, благоустрою території тощо.
З метою роз’яснення реформи децентралізації до біловодчан приїхали керівники Сумського району, представники офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України.
Про те, яких цілей вдасться досягти, об’єднавшись в громаду, і які перспективи відкриються після об’єднання, присутнім розповіла координатор Офісу реформ у регіональному відділенні АМУ Ніна МЕЛЬНИК: «Об’єднана територіальна громада прирівнюється до міста обласного значення і має прямі бюджетні стосунки з держбюджетом, тобто гроші йтимуть вам напряму. А ще – субвенції з держбюджету на розвиток інфраструктури та кошти державного фонду регіонального розвитку для створення на селі робочих місць та для розвитку територій».
Голова Сумської райдержадміністрації Геннадій ДОРОШЕНКО, зазначив, що Біловодській сільській раді необхідно об’єднуватися із Юнаківкою, адже громади мають багато проблемних питань, зокрема в освітній галузі, які їм поодинці не здолати. Зокрема він нагадав, що утримання одного учня Біловодського НВК наразі становить 52 000 гривень при середньому показнику по району – 12 000. Сьогодні Басівська, Кияницька та Юнаківська сільські ради готові взяти на себе ці затрати, щоб зберегти Біловодську школу.
«Ви маєте повне право відмовитися від допомоги, але тоді ви берете на себе всю відповідальність і цю різницю в майже 40 тисяч гривень. Із ваших надходжень самостійно утримувати школу ви не зможете, тому коли приймите рішення не об’єднуватись – візьмете на себе зобов’язання, і «своїми руками» закриєте школу. Вибір за вами», - наголосив Геннадій Дорошенко.
До обговорення долучилися і голови Басівської та Кияницької сільрад, які також планують об’єднатися із Юнаківкою в ОТГ.
«На сьогодні бюджет нашого села забезпечує лише утримання бюджетних установ. Грошей на розвиток територій не вистачає. Для того, щоб розвиватися, потрібно об’єднуватися», – аргументував таке рішення Кияницький сільський голова Анатолій Рибальченко.
14 липня 2026
Олексій Марченко: «Не сумніваюся у тому, що до нас повернеться 90% наших мешканців…»
Олексій Марченко: «Не сумніваюся у тому, що до...
Начальник Лазурненської селищної військової адміністрації Херсонської області Олексій Марченко про громаду, яка...
13 липня 2026
Анонс: вебінар «Розширення програми...
До участі запрошуємо представників обласних військових адміністрацій, керівників...
13 липня 2026
Відбулася зустріч «Розширення програми...
10 липня відбулася зустріч «Розширення програми безоплатного шкільного харчування з 1 вересня 2026 року: виклики,...
13 липня 2026
Адаптивна модель діяльності місцевих державних...
Чинна модель діяльності місцевих державних адміністрацій дедалі менше відповідає умовам, у яких сьогодні працює...