Децентралізація в Україні: підсумки, перспективи, виклики. У Миргороді йшлося про добровільне об’єднання громад у Донецькій та Луганській областях. Подробиці – в наступному сюжеті.
У Миргороді уповноважених місцевих рад зібрали не випадково. Як каже представниця Міністерства регіонального розвитку України Лідія Євтушенко, це місто - зразок вітчизняного комунального господарювання.
Лідія Євтушенко, представниця Міністерства регіонального розвитку України:Ті ініціативи нові, які реалізуються в Києві, реалізуються зараз і в Миргороді. Миргород - активно розвивається. Миргород працює, і я думаю, зовсім скоро якість життя в Миргороді буде такою, яка відповідає прекрасному стану і перспективам. Миргород реалізує європейські цінності в себе зараз.
Міський голова Сергій Соломаха та фахівці міської ради презентували гостям нові інфраструктурні розробки з благоустрою курортного міста. Нині впроваджують 15 проектів. Особливо зацікавили гостей система поводження з побутовим відходами. Говорить депутат Вільнюської райради Вайдас Аугунас.
Вайдас Аугунас, депутат Вільнюської райради: С этого года меняется сама ценовая политика ввоза мусора: все делится на две части, есть абонплата, которую платит каждый дом, не зависимо, сдан дом в эксплуатацию или нет.
Лідія Євтушенко докладно проінформувала про децентралізаційну реформу в Україні. Зазначила - торік було створено 366 громад. На розвиток інфраструктури з бюджету надано мільярд гривень.
Лідія Євтушенко, представниця Міністерства регіонального розвитку України: Вони отримали прямі бюджетні стосунки, отримали повноваження як міста державного значення, субвенцію на інфраструктуру і мільярд грн. Це нові дороги, освітлені села, поремонтовані школи, дитсадки, ФАПи, клуби і так далі.
Проте, разом з позитивними напрацюваннями залишається чимало викликів: східні регіони не можуть активно долучитися до реформ, говорить секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма.
Степан Махсма, секретар Маріупольської міської ради: Для того чтобы привлечь инвестора , нам необходимы получить гарантии, потому как не все местные советы могут их предоставить. Мы должны заручаться либо области либо министерствами различными.
16 січня 2026
Дослідження демократії участі 2025: запрошуємо долучитися до опитування
Дослідження демократії участі 2025: запрошуємо...
Розвиток демократії участі важливий у державному управлінні та роботі місцевої влади в Україні. Коли люди можуть...
16 січня 2026
Вакансія: Спеціаліст (-ка) з комунікацій
Вакансія: Спеціаліст (-ка) з комунікацій
Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...
15 січня 2026
ВАГ передала понад 250 потужних генераторів для...
У період найгостріших викликів повномасштабної війни Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) долучилася до оперативної...
15 січня 2026
Додаткові ресурси для громад у 2026 році: 2,95 млрд грн на освіту та медицину
Додаткові ресурси для громад у 2026 році: 2,95...
Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження, розроблене Міністерством фінансів, яким погодив розподіл додаткової...