Принципи та перспективи створення ще однієї об’єднаної територіальної громади обговорили сьогодні, 24 січня 2017 року, під час зустрічі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з сільськими головами Ківерцівського району.
Відповідну нараду зініційовав Дернівський сільський голова Олександр Гуч. Адже, згідно перспективного плану створення об’єднаних територіальних громад, на території Ківерцівського району мають організувати 5 ОТГ. Однією з них повинна стати Дернівська об’єднана територіальна громада, до складу якої ввійдуть села Дерно, Покащів, Звірів, Дубище та Карпилівка.
Для початку, керівник офісу реформ із децентралізації та розвитку Анатолій Пархомюк ще раз розповів про принципи реформи децентралізації та місцевого самоврядування, акцентуючи увагу на процедурі створення об’єднаних територіальних громадах. Для прикладу узяв досвід вже створених у 2015 році на території Волинської області 5 ОТГ.
За словами Анатолія Івановича, Дернівська об’єднана територіальна громада має фінансовий потенціал. Тому після її створення, будуть налагодженні прямі зв’язки з Державним бюджетом та отримано додатковий фінансовий ресурс. Однак, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2017 рік», об’єднана територіальна громада, в якій не відбудуться вибори до травня 2017 року, фінансової допомоги у цьому році може не отримати. Тому, дуже важливо, завершити даний процес, який вже розпочався та є незворотнім.
Опісля – обговорили проблеми та перепони, що виникли на шляху створення Дернівської ОТГ. Відтак, вирішили ще раз провести бесіди з населенням, пояснити їм усі проблемні питання та в найкоротший термін прийняти відповідне рішення.
– Хочу, щоб по завершенню нашої розмови Ви почули нас. Ми Вас почули, але рішення за Вами. Я дуже прошу – не втрачайте дорогоцінний час! Поговоріть з людьми. У Вас є місяць. Радьтесь та приймайте остаточне рішення, – наголосив Володимир Петрович.
27 серпня 2026
Віталій Безгін: громади отримають додатково 1 млрд грн на проєкти відновлення
Віталій Безгін: громади отримають додатково 1...
Уряд збільшив на 1 млрд грн фінансування Програми з відновлення України, що реалізується за підтримки Європейського...
27 серпня 2026
Стратегічний воркшоп лідерів громад: як зробити управління публічними ресурсами ефективнішим
Стратегічний воркшоп лідерів громад: як зробити...
Як громадам в умовах обмежених ресурсів визначати пріоритети, поєднувати нагальні потреби з довгостроковим розвитком...
27 серпня 2026
Антикорупційні уповноважені на місцевому рівні: дослідження «Прозорих міст»
Антикорупційні уповноважені на місцевому рівні:...
У червні Україна зробила важливий крок на шляху до членства в Європейському Союзі — ЄС офіційно відкрив переговори за...
27 серпня 2026
Віталій Безгін: Уряд оновив правила визначення вартості будівництва для громад
Віталій Безгін: Уряд оновив правила визначення...
Уряд оновив правила визначення вартості будівництва, що фінансується коштом державного та місцевих бюджетів, а також...