В Україні розпочали роботу 76 місцевих пожежних команд
Минулого року в Україні розпочалася реформа системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Важливим її напрямком є вдосконалення системи реагування на пожежі та надзвичайні ситуації і, як результат - максимальне скорочення часу прибуття першого пожежно-рятувального підрозділу до місця події. А це – врятовані життя та оселі громадян.
Досягти цього цілком реально шляхом створення у населених пунктах місцевих пожежних команд та залучення добровольців до ліквідації пожеж. І цей процес вже розпочався. Впродовж 2016 року на території країни запрацювало 76 місцевих пожежних команд, з яких 13 — саме в об'єднаних територіальних громадах. У населених пунктах утворено 253 добровільні пожежні дружини (з яких 75- в об'єднаних територіальних громадах) та 22 добровільні пожежні команди (з яких 7 — в об'єднаних територіальних громадах).
Крім того, на території 5 областей — Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Львівської та Тернопільської — продовжується реалізація Пілотних проектів щодо організації заходів цивільного захисту населення. Минулого року на території цих областей утворено 9 місцевих та 98 добровільних пожежно-рятувальних підрозділів. Таким чином, у цих регіонах вже функціонує 114 місцевих та 360 добровільних пожежно-рятувальних підрозділів.
Відзначився 2016 рік ще й відкриттям на території м. Лиман Донецької області першого в Україні Центру громадської безпеки. Його унікальність полягає в тому, що там функціонує не лише місцева пожежна команда, але й служба швидкої медичної допомоги та правоохоронці. Тож громадяни можуть одразу отримати комплексну допомогу.
У 2017 році в Україні планується утворити 271 місцеву пожежну команду та надалі розвивати рух добровольців для гарантування безпеки громадян.
Про те, як далі впроваджуватиметься реформа системи ДСНС, можна дізнатися на офіційному сайті ДСНС у розділі “Діяльність”, де створено рубрику “Реформування”.
Також про децентралізацію пожежно-рятувальної служби читайте на нашому сайт ТУТ

Поділитися новиною:
28 вересня 2023
Побудова діалогів між громадою та владою: що є...
«Діалог» - розмова між двома. Як місцевій владі розмовляти із жителями громади, формувати у мешканців спроможність не...
28 вересня 2023
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку державну регіональну політику, - В’ячеслав Негода
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку...
До повного припинення російської агресії, питання комплексного стратегічного планування розвитку регіонів і...
28 вересня 2023
Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців ОМС, - дослідник-документатор
Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців...
З початку повномасштабної війни росіяни викрали 132 представників українського місцевого самоврядування та органів...
28 вересня 2023
«Агенції регіонального розвитку повинні...
Запровадити цільову субвенцію для Агенцій регіонального розвитку (АРР) пропонує народний депутат України,...