Вперше мова йде про передачу влади безпосередньо на місця - туди, де приймаються рішення, - Геннадій Зубко

«Ми вступаємо в ключовий етап розвитку держави - внесення змін до Конституції України, які підсилять місцеве самоврядування», - сказав Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко в ефірі програми «Свобода слова» на каналі ICTV.

«Мене дивує, коли хтось говорить про намагання Президента узурпувати владу цими змінами. Вперше ми маємо можливість віддати владу на місця, вирішити це питання - взяти повноваження і отримати функції», - наголосив Віце-прем’єр-міністр України.
Геннадій Зубко зазначив, що Голова Венеційської комісії Джанні Буккікіо також закликав Україну внести зміни до Конституції в частині децентралізації.

«Ми маємо історичний шанс стати рівноправним партнером європейської родини. Я закликаю всіх прибрати політику. Я хочу закликати політиків вийти на державницьку позицію, не думати про своє місце після проведення реформи, а побачити країну», - сказав Віце-прем’єр-міністр України.

Урядовець нагадав, що Україна приєдналась до Європейської хартії місцевого самоврядування 17 років тому, «але весь цей час були лише розмови про те, кому передати цю владу - чи то від Президента Парламенту, чи то від Парламенту Президенту».
«Вперше зараз мова йде про передачу влади безпосередньо на місця – туди, де приймаються рішення, де є відповідальність і де можна змінити якість життя», - наголосив він.

Геннадій Зубко зазначив, що основною метою є не децентралізація, а регіональний розвиток: «Це дозволить українцям безпосередньо на місцях вирішувати, якого залучати інвестора, що і де будувати, як витрачати бюджет, як найняти ефективного управлінця, який буде займатись вирішенням всіх місцевих питань».

 

 

30.06.2015 - 16:27 | Переглядів: 16208
Вперше мова йде про передачу влади безпосередньо на місця - туди, де приймаються рішення, - Геннадій Зубко

Теги:

Геннадій Зубко Конституція

Джерело:

Прес-служба Віце-прем`єр-міністра України

Читайте також:

05 липня 2025

Шлях України до повоєнного доброго демократичного врядування обговорили на Діалозі високого рівня у Львові

Шлях України до повоєнного доброго...

Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...

05 липня 2025

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...

10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...

04 липня 2025

Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади

Розробка Комплексного плану просторового...

Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....

04 липня 2025

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...

1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...