Представники об'єднаних громад Чернівецької та Полтавської областей поїхали переймати досвід німецьких громад

 

Представники об'єднаних громад Чернівецької та Полтавської областей поїхали переймати досвід німецьких громад.

Голова Глибоцької ОТГ Григорій Ванзуряк розповів про досвід реформи децентралізації у Німеччині

"...В Німеччині реформу децентралізації проведено ще в 70х роках. По-друге в землі Баден-Вюрттемберг є дуже багато маленьких громад, і що цікаво  - вони не є менш розвинуті ніж великі. В такій громаді, де трохи більше 3тис. населення побувала наша делегація. Представників громад Чернівецької та Полтавської областей вразив запальний голова громади Айгельтінгену пан Алойс Фрічі.

Декілька цифр: громада складає 6 населених пунктів, бюджет 11 млн. євро, утримують школу на 560 учнів, дитячі садки, комунальне господарство, дороги, провели отоволоконні ліній до кожного двору і квартири, мають індустріальний парк, основу бюджету складає малий і середній бізнес який платить податки з власного прибутку, всього 15% ПДФО залишається в місцевому бюджеті, в громаді є сімейний лікар, пожежна команда повністю складається з волонтерів які щотижня проводять навчання.

Громада має в структурі відділ лісового господарства (2 працівники) і здійснює нагляд за ситуацією на лісових землях які в переважній частині приватні та комунальні. Цікавою є ситуація з опаленням - всюди використовуються альтернативні джерела, - розповідає Григорій Ванзуряк.

У Німеччині українська делегація пробуде 5 днів, повідомив Глибоцької ОТГ. Від Буковини поїхали представники Глибокої, Мамалиги, Великого Кучурова, Рукшина та Вашківців.

Область:

Чернівецька область Полтавська область

Джерело:

buknews.com.ua

Читайте також:

09 липня 2025

Відтермінування розробки комплексних планів громад: новий законопроєкт зареєстрований у Парламенті

Відтермінування розробки комплексних планів...

У Верховній Раді група народних депутатів зареєстрували проєкт Закону №13437 «Про внесення змін до деяких...

09 липня 2025

Переосмислення стратегічного планування регіонального розвитку: виклики нового циклу

Переосмислення стратегічного планування...

Стратегічне планування регіонального розвитку в Україні синхронізоване з семирічним програмним циклом ЄС, а отже,...

09 липня 2025

08 липня 2025

На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили профорієнтаційний хаб

На базі Чернігівського професійного ліцею...

4 липня 2025 року на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося відкриття...