Національна рада реформ визначила чіткі терміни та задачі по впровадженню децентралізації. Про це повідомив Заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.
Децентралізація – одна з ключових реформ. Без неї фактично неможливе проведення економічних реформ, вона закладає основи економічного зростання регіонів, залучення інвестицій, зокрема, в інфраструктурні об’єкти – лікарні, школи, відзначив Дмитро Шимків.
«Найголовніше – децентралізація дасть можливість створити громади, які здатні взяти на себе відповідальність за свою розбудову. Вони отримають додаткове фінансування, додаткові повноваження — і це вперше в історії України Президент віддає свої повноваження громадам на місцях. До цього в громад, як правило, забирали повноваження», – наголосив він.
Заступник Глави АПУ особливо акцентував на тому, що успіх та ефективність децентралізації залежить від ефективності співпраці політиків, громад, чиновників, суспільства.
Заступник Глави АПУ відзначив, що головна мета децентралізації — наблизити владу до народу, передати максимальну кількість повноважень на якомога ближчий до людини рівень. Таким рівнем, згідно з пропозиціями змін до Конституції, стануть територіальні громади.
Стратегічна ціль реформи — створити систему врядування, яка спроможна якісно надавати послуги населенню. При цьому Дмитро Шимків наголосив на тому, що успіх реформи місцевого самоврядування залежить від змін у пов’язаних сферах – освіті, охороні здоров’я, соціальному захисті та наданні адміністративних послуг. Заступник Глави АПУ відзначив важливість погодження дій між різними командами цільових реформ на предмет їхньої узгодженості з реформою місцевого самоврядування.
Говорячи про стан «дорожньої карти», Дмитро Шимків зазначив, що децентралізація йде згідно планів. Виконано 46 відсотків завдань цього року. Показники, яких треба досягнути, розроблені спільно з європейськими експертами на базі «Стратегії реформ – 2020», Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Коаліційної угоди та Плану дій Уряду.
На нинішньому етапі кожна область повинна схвалити перспективні плани формування територіальних громад та регіональні стратегії розвитку, відзначив Заступник Глави АПУ. Це дозволить їм отримати додаткове фінансування на реалізацію проектів регіонального розвитку. Чотири області (Рівненська, Донецька, Чернігівська та Херсонська) вже схвалили обидва документи та готові отримати фінансування.
Нацрада прийняла рішення рекомендувати Урядові до 10 липня виконати ряд термінових завдань. Серед них – привести основні положення суміжних реформ освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та адміністративних послуг у відповідність до затвердженої Концепції реформування місцевого самоврядування. Також Уряд має розробити єдині державні стандарти надання послуг у сферах освіти, охорони здоров’я та соціального захисту.
До кінця 2015 року органи влади повинні завершити формування базового законодавства, передати повноваження та ресурси сформованим територіальним громадам.
Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Прес-служба Адміністрації Президента України
10 січня 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 січня 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 січня 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...