7 міністерств підписали Меморандум щодо секторальної децентралізації, - Геннадій Зубко (+презентація)

11 листопада 2016 року у Мінрегіоні підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо підтримки впровадження секторальної децентралізації. Документ наразі уклали представники 7 українських міністерств, зокрема:

  • Мінрегіон,
  • Мінекології,
  • Мінінфраструктури,
  • Мінкульт,
  • Міносвіти,
  • Міністерство охорони здоров’я,
  • Мінфін.

Другою стороною документу є Проект експертної підтримки врядування та економічного розвитку, який фінансується Міністерством міжнародних справ торгівлі і розвитку Канади та впроваджується компанією Agriteam Canada Consulting Ltd (EDGE).

«Децентралізація – головний національний проект розвитку України. Вона впливає на усі сфери життя людини – освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, надання адміністративних послуг, планування розвитку територій, екологію, культуру і спорт. Це те, що сьогодні є обличчям влади. Децентралізації вимагає злагоджених дій громад, державних органів, міжнародних донорів. З цією метою Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ ініціювало підписання згаданого Меморандуму, який підписали 10 міністерств. Це подія, яку ми чекали два роки тому, що координація зусиль всіх міністерств важлива і дає синергію, яка має відобразитися на якості життя кожної української родини», — наголосив під час підписання  Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Мета Меморандуму – досягти спільного бачення реформи децентралізації, методологічно сприяти поглибленню її секторального виміру. Передбачено розробити низку нормативно-правових актів, сформувати плани децентралізації за секторальними напрямками.

Сторони домовились створити механізм координації секторальної децентралізації між Мінрегіоном та іншими центральними органами виконавчої влади у вигляді Координаційного комітету. Стороною Меморандуму може у подальшому стати будь-яка урядова або неурядова організація або установа, зацікавлена в підтримці реформи децентралізації в Україні.

 

11.11.2016 - 13:26 | Переглядів: 16308
7 міністерств підписали Меморандум щодо секторальної децентралізації, - Геннадій Зубко (+презентація)

Приєднані зображення:

Теги:

Геннадій Зубко EDGE

Джерело:

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Читайте також:

03 квітня 2026

Стартував відбір на Резиденцію ідей «Доступно про бюджет: як розвивається громада»

Стартував відбір на Резиденцію ідей «Доступно...

До 13 квітня триває відбір на Резиденцію ідей «Доступно про бюджет: як розвивається громада», яка відбудеться 21–24...

02 квітня 2026

Громади підключать 100 МВт когенераційних установок за кошти держбюджету

Громади підключать 100 МВт когенераційних...

  Громади приєднають до мережі 75 вже наявних когенераційних установок загальною електричною потужністю майже...

02 квітня 2026

Квітневі каталоги можливостей: підтримка громад та бізнесу

Квітневі каталоги можливостей: підтримка громад...

  Великодні свята – час не лише для відпочинку, а й для розвитку. В цьому громадам допоможуть нові Каталоги...

02 квітня 2026

Громади зможуть отримувати пряме фінансування від польського банку BGK на відновлення інфраструктури — деталі від Мінфіну

Громади зможуть отримувати пряме фінансування...

Територіальні громади України незабаром зможуть залучати кошти польського державного банку розвитку BGK безпосередньо...