Про це йдеться у розпорядженні голови ОДА Володимира Гунчика.
В облдержадміністрації розглянули проект рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Мова йде про висновок щодо створення Луківської ОТГ.
Навколо селища Луків у Турійському районі хочуть об’єднатися ще десять сіл. У Волинській ОДА надали схвалили цей крок. Мовляв, таке об’єднання не суперечить законодавству.
Водночас, декілька сіл відмовилися від об’єднання навколо Лукова.
«Бюджет новоутвореної Луківської територіальної громади буде сформовано, виходячи з повноважень, передбачених бюджетним законодавством для сільських бюджетів», - йдеться у висновку ОДА.
Нагадаємо, на Волині періодично виникають конфлікти навколо об’єднання у нові територіальні громади. Так, у селі Колодеже Горохівського району не хочуть об’єднуватися із Сенкевичівкою.
Значно гостріше проблема стоїть для Луцька. Прилеглі до облцентру села не палають бажаннямприєднуватися.
Поки що угоду про співпрацю із перспективою об’єднання із Луцьком уклала тільки Прилуцька сільрада.
26 січня 2026
Смартспеціалізації та ланцюги доданої вартості:...
Презентація результатів аналізу смарт спеціалізацій та ланцюгів доданої вартості у Вінницькій, Волинській,...
26 січня 2026
Інститут громадянського суспільства презентує...
ГО «Інститут громадянського суспільства» проводить брифінг, присвячений старту нового проєкту у сфері публічних...
24 січня 2026
Оплата праці в дошкіллі: сформовано робочу групу за участі громад і Уряду
Оплата праці в дошкіллі: сформовано робочу...
Міністерство освіти і науки України ініціює створення міжвідомчої робочої групи задля вирішення питань оплати праці...
23 січня 2026
Послуги служби зайнятості – ближче до мешканців громад: розширення функцій ЦНАПів
Послуги служби зайнятості – ближче до...
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке напряму підсилює спроможність громад у сфері зайнятості населення....