«Об’єднання в громаду – це наша відповідальність перед дітьми й онуками».
Так коротко, але дуже об’ємно сформулював першочергове завдання, яке нині стоїть перед органами місцевого самоврядування, селищний голова Батєва Берегівського району Дмитро Тараненко під час робочої зустрічі з консультантами регіонального відділення Асоціації міст України, що відбулася днями у селищній раді.
У розмові щодо ініціювання процесу створення Батівської об’єднаної територіальної громади взяли участь голови навколишніх сіл: Свободи, Косоні, Попово, Рафайнова, секретарі сільських рад Батраді та Запсоня.
Розташування селища Батєво неподалік україно-угорського кордону багато в чому й зумовило його економічну специфіку. Свого часу тут збудували один з найбільших на Закарпатті елеваторів, у якому зберігалося зерно не лише для потреб області, а й перевантажувалося у вагони на вузьку, європейську колію, та експортувалося у Європу. Сьогодні це підприємство, як водиться в Україні, доведено до банкрутства і перебуває у занепаді, зате поруч іноземні інвестори звели новий сучасний елеватор і використовують інфраструктуру для зовнішньоекономічної діяльності, з якої селище має непоганий зиск.
За словами селищного голови, на підприємстві працює і більше 50 жителів Батєва. Найбільшим роботодавцем селища є «Укрзалізниця», на перевантажувальному комплексі якої працюють майже 400 батівчан, однак для селищного бюджету це мало що дає – велике залізничне підприємство, що розташовано на їхній території, зареєстроване у Львові, тому усі бюджетні платежі спрямовуються на розвиток Києва і Львова.
Сільські голови наголошували, що сьогодні їхні населені пункти фактично закинуті державою. У місцевих бюджетах немає коштів на ремонт доріг, утримання об’єктів соціальної сфери, тому туди не йдуть інвестори. У результаті – села порожніють. Багато молодих, тямущих людей виїздить на постійне місце проживання чи на роботу, до сусідньої Угорщини, де рівень життя та соціальні гарантії є значно кращими. Саме тому, на думку голів місцевих рад, децентралізація влади в Україні, з її докорінними бюджетними змінами, може стати рятівним кругом для сільських громад, особливо тих, які занепадають. Якщо, звісно, держава через якийсь час вкотре не змінить правила гри…
09 липня 2025
Відтермінування розробки комплексних планів громад: новий законопроєкт зареєстрований у Парламенті
Відтермінування розробки комплексних планів...
У Верховній Раді група народних депутатів зареєстрували проєкт Закону №13437 «Про внесення змін до деяких...
09 липня 2025
Переосмислення стратегічного планування регіонального розвитку: виклики нового циклу
Переосмислення стратегічного планування...
Стратегічне планування регіонального розвитку в Україні синхронізоване з семирічним програмним циклом ЄС, а отже,...
09 липня 2025
17 липня - вебінар «Від ідеї до фінансування:...
17 липня 2025 року, з 12:00 до 15:00, відбудеться вебінар «Від ідеї до фінансування: розбираємося, як працює...
08 липня 2025
На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили профорієнтаційний хаб
На базі Чернігівського професійного ліцею...
4 липня 2025 року на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося відкриття...