Голова Харківської облради вважає неможливим створення Слобожанської області

Петиція с проханням утворити область, до якої увійдуть Харківщина та частина Луганської області, з'явилася на сайті президента

Як повідомила прес-служба Харківської облради із посиланням на "Громадське радіо", голова облради Сергій Чернов розповів, що прохання про приєднання до Харківської області підконтрольної Україні частини Луганщини піднімається вже не вперше. З таким проханням до представників органів місцевого самоврядування Харківщини зверталися луганські колеги.

"Відповідаючи на питання про те, чи це доцільно, я висловлю свою особисту точку зору. Якщо питання щодо відновлення нашої територіальної цілісності і припинення військових дій на сході буде вирішено відповідно до мінських угод, безперечно, це недоцільно. Треба буде відновити контроль над усією територією і потім, згідно з чинними українськими законами, провести демократичні вибори. Якщо цей конфлікт затягуватиметься, то територіальні громади демонструватимуть своє бажання приєднатися до якихось органів самоврядування, адже обласні ради сьогодні не діють ні в Донецькій, ні в Луганській області", - сказав голова облради.

Однак він підкреслив, що зробити це, відповідно до діючого законодавства, неможливо.

"Ні конституція, ні закон про добровільне об’єднання територіальних громад не дають можливості об’єднатись громадам навіть якщо вони межують одна з одною, але знаходяться за межами тієї чи іншої області", - підкреслив Чернов.

З точки зору голови Харківської облради, перш, ніж говорити про об'єднання громад, треба створити правові умови для цього процесу. "Якщо внести зміни до законодавства, і зокрема до закону про добровільне об’єднання територіальних громад, то можна буде створювати об’єднані територіальні громади, що виходять за межі тієї чи іншої області", - вважає Сергій Чернов. 

Область:

Харківська область

Джерело:

«Депо»

Читайте також:

01 червня 2026

Усунення диспропорцій в НГО земель: що змінює постанова Кабміну № 676 для громад

Усунення диспропорцій в НГО земель: що змінює...

Уряд ухвалив довгоочікувані зміни до Методики нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок. Постанова КМУ №...

01 червня 2026

Анонс: вебінар «Актуалізація даних працівників в АІКОМ. Відстрочка від мобілізації для педагогічних працівників»

Анонс: вебінар «Актуалізація даних працівників...

Запрошуємо керівників закладів загальної середньої освіти та представників територіальних громад долучитися до...

01 червня 2026

Від законодавчих змін до громадських асамблей: проєкт Ради Європи підбив підсумки року підтримки місцевого самоврядування в Україні

Від законодавчих змін до громадських асамблей:...

Поки Україна одночасно веде війну, відновлює зруйновані території та готується до вступу в Європейський Союз, реформа...

01 червня 2026

Іванківська громада розпочала партнерство з польською гміною Павонкув

Іванківська громада розпочала партнерство з...

Іванківська селищна територіальна громада Київської області та гміна Павонкув Люблінецького повіту Сілезького...