Всі регіони України об’єднує те, що вони «за» децентралізацію. А от заважає проводити належним чином реформу незнання або нерозуміння її суті деяким представниками місцевого самоврядування і виконавчої влади на місцях. Про це в програмі «Децентралізація – влада громади» каналу «Рада» сказала Наталія Ключник, заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад (ВАССР).
«Я запитала в керівників регіональних відділень (Ред.: відділень ВАССР): що гальмує реформу? Наприклад, зателефонувала у Запорізьку область до Юрія Шила і він мені сказав, що не дослухаються до людей в обласній державній адміністрації. Він навів такий приклад: є Розівська сільська рада. Одна частина села - це Запорізька область, інша сторона - це Херсонська Область. В селі один водопровід. З однієї сторони люди платять за воду по 14 гривень, а з другої - по 6 гривень. Люди розуміють, що потрібні зміни, і звертаються до ОДА з проханням вирішити ситуацію. Кажуть: «Давайте ми створимо об’єднану громаду». ОДА має виступити ініціатором цього процесу, бо тут йде мова про зміну меж. А в нас навіть закону такого ще немає. А ОДА таке звернення ігнорує. Як можна це розцінювати? Це супротив з боку ОДА? Не думаю. Але люди це сприймають як супротив реформі», - пояснила Наталія Ключник.
Посилаючись на дані, отримані з регіонального відділення ВАССР Кіровоградської області, тими, хто чинить супротив реформі, експерт назвала керівництво райдержадміністрацій.
«У Бобринецькому районі навіть ведеться відкрита війна, починаючи з передачі майна до створення ЦНАПів. Тобто керівництво РДА не хоче покидати свої крісла, не хоче передавати владу. Це особистісний фактор», - сказала експерт.
За її словами, скрізь в регіонах є свої противники реформи – десь керівники РДА, десь - районних рад, політичні сили, є і сільські голови, і вчителі.
Натомість міжнародні донорські програми надають всебічну технічну, експертну і фінансову підтримку як тим громадам, що лише починають процес об’єднання, так і тим, які вже провели перші місцеві вибори. Зокрема, Наталя Ключник розповіла про проект «DOBRE». Більше про це дивіться у програмі «Децентралізація – влада громади».
Щотижнева програма «Децентралізація – влада громади» телеканалу «Рада», яка присвячена актуальним питанням реформи місцевого самоврядування, децентралізації влабди, виходить за організації Комунікативної групи при Центральному офісі реформ та за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
DESPRO — це швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні”, який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat).
Відео:
Теги:
Область:
Закарпатська областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
22 січня 2025
До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» долучаться ще 150 громад, – Олексій Кулеба
До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»...
Понад 100 голів громад, представників обласних військових адміністрацій, волонтерських рухів та міжнародних...
22 січня 2025
Відбулося перше засідання Координаційного...
У рамках центру також створено три основні робочі групи. Протягом засідання Віце-прем’єр-міністр з відновлення...
22 січня 2025
5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»
5 днів до завершення прийому заявок на...
До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...
22 січня 2025
Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку
Миттєвого переформатування громад не буде....
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...