У день відзначення 15-ї річниці підписання Угоди про міжрегіональну співпрацю між Івано-Франківською областю та Опольським воєводством Республіки Польща відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Впровадження децентралізації – польський і український досвід». Участь у його роботі взяли представники обласної державної адміністрації, обласної ради, експерти Офісу реформ та члени польської делегації.
Під час зустрічі директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Дмитро Дзвінчук розповів присутнім про особливості децентралізації в Польщі та Україні. Він, як перший директор Офісу реформ, навів порівняльну характеристику перебігу реформи, а також виокремив приклади ідентичних кроків під час впровадження децентралізації на Прикарпатті. Як зазначалося, експерти Ради Європи визнали процес децентралізації Польщі найуспішнішою реформою, саме тому Івано-Франківськ орієнтується на досвід країни-сусіда.
Також під час зустрічі йшлося про трьохрівневу систему правління Польщі, яку планують запровадити і в Україні. Одним із основних проблемних питань, які вирішить цей крок, - дасть можливість наводити порядок у державі, починаючи з найнижчого рівня.
Задля детальнішого ознайомлення польської делегації з функціонуванням діючих об’єднаних територіальних громад до слова були запрошені голови ОТГ, які розповіли про переваги децентралізації, зокрема, про економічну сторону.
Зі свого боку, представники Польщі запевнили, що й надалі сприятимуть та всіляко підтримуватимуть Прикарпаття на шляху докорінних змін на краще.
Підбиваючи підсумки, експерти акцентували увагу на тому, що успішність реформи залежить від темпів її реалізації та комплексності.
16 лютого 2026
«Гранти – не манна небесна»: як прикордонна...
Коропська громада, що на Чернігівщині, розташована в зоні підвищеної небезпеки через близькість до кордону з рф. Тут...
16 лютого 2026
Вебінар «Досвід ЄС у підготовці...
25 лютого 2026 року о 11:00–13:40 шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування...
16 лютого 2026
«Ми самі не знали, що були щасливі»: інтерв’ю з...
Довоєнне життя прикордонної громади здавалося звичайним — школа, лікарня, дороги, робота, спорт, плани на розвиток....
13 лютого 2026
Територіальні громади 2025: ключові зміни та їхні наслідки
Територіальні громади 2025: ключові зміни та...
Пропонуємо увазі читачів «Децентралізації» ґрунтовний аналітичний матеріал, підготовлений експертами KSE Institute —...