Реформа місцевого самоврядування передбачає ліквідацію ОДА і передачу повноважень громадам

Концепція реформи місцевого самоврядування уже готова і найближчим часом буде розглянута Урядом. А перед внесенням її на засідання Уряду в Мінрегіоні відбулось обговорення актуальних питань реформи з представниками органів місцевого самоврядування, участь у якій  взяли Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, Міністр юстиції Павло Петренко, народні депутати України.

«Присутність на такій зустрічі Прем’єр-міністра України є знаком того, що Уряд серйозно налаштований на проведення реформи», - підкреслив Володимир Гройсман.  Сам Прем’єр на початку зустрічі наголосив, що однією з головних складових плану реформ, який має Уряд, є надання додаткових повноважень територіальним громадам і передача повноважень з центру на місця.      

Арсеній Яценюк також заявив, що наполягає на ліквідації облдержадміністрацій. «Вважаю це рудиментом минулого і нам необхідно прийняти рішення про внесення змін до Конституції і відповідного законодавства щодо формування місцевих виконавчих комітетів. Виконкоми мають взяти на себе всю повноту відповідальності за стан справ в кожній області. Це забезпечить, в першу чергу, підзвітність тих людей, які будуть розпоряджатися ресурсами місцевої громади, безпосередньо перед місцевою громадою», - сказав Прем’єр-міністр. Створення виконкомів обласних і районних рад замість державних адміністрацій і є одним з елементів реформи, про яку йде мова.

Він також додав, що реформа місцевого самоврядування повинна створити чинники, за яких кожна територіальна громада буде зацікавлена у створенні нових робочих місць і збільшенні надходжень до місцевого бюджету. «Це означає, що частина тих податків, які надходять до центрального бюджету сьогодні, після реформи повинні зараховуватися і залишатися в місцевих бюджетах. Це буде особиста зацікавленість громад, органів місцевого самоврядування створювати умови для розвитку підприємництва на своїх територіях», - зазначив Прем’єр-міністр.

А далі слово взяли міські голови. Про своєчасність і доцільність реформи говорили міські голови Львова Андрій Садовий, Луганська Сергій Кравченко, Харкова Геннадій Кернес, Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, Кривого Рога Юрій Вілкул, Славутича Володимир Удовиченко,  а також присутні народні депутати. Думки учасників обговорення сходились в одному – реформу потрібно реалізовувати і якнайшвидше.

У відповідь, Прем’єр-міністр України повідомив, що 15 квітня у парламенті з’явиться текст нової Конституції України, яка стане відправною точкою того, які закони далі повинні прийматися для реформування місцевого самоврядування.

Він також привітав рішення Мінрегіону щодо перших законопроектів, які найближчим часом повинні бути розглянуті Верховною Радою України. Мова йде про законопроекти щодо права територіальних громад на добровільне об’єднання та щодо співробітництва територіальних громад.

В свою чергу Віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні передбачає здійснення п’яти основних кроків - визначення територіальної основи органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування різних рівнів, розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування та органам виконавчої влади, визначення за кожним рівнем органів влади необхідний обсяг ресурсів та встановлення відповідальності органів місцевого самоврядування перед виборцем і державою.

«Це те, що зробить наші територіальні громади дієздатними, дозволить їм самостійно приймати рішення щодо розвитку своїх територій, бо хто, як не громади, краще знають про те, що і як  їм необхідно зробити для, щоб кожен мешканець отримував якісні послуги і можливість самореалізації», - наголосив Володимир Гройсман.

Він також закликав усіх присутніх – і членів Уряду, і народних депутатів, і міських голів спільними зусиллями сприяти прийняттю необхідних законів і якнайшвидшому впровадженню реформи.

 Довідково

Проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади розроблено Мінрегіоном спільно з експертним середовищем, органами місцевого самоврядування та їх профільними асоціаціями.

Концепція визначає напрями, механізми, строки формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади, спроможної максимально забезпечити передовсім надання якісних та доступних публічних послуг, становлення інститутів демократії участі, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави та територіальних громад.

На першому етапі її впровадження передбачається створити законодавчу основу для реалізації права територіальних громад на добровільне об’єднання,передбачивши при цьому 3 роки надання державної підтримки новоутвореним об’єднаним громадам дляполіпшення інфраструктури надання послуг та транспортної доступності. Також на цьому етапі заплановане законодавче врегулюваннясистеми адміністративно-територіального устрою, здійснення моделювання адміністративно-територіальних одиниць в регіонах та підготовка проектів необхідних нормативних актів для завершення формування нової системи адміністративно-територіального устрою України, створення конституційної основи утворення виконавчих органів обласних та районних рад, розподілу повноважень між ними та відповідними місцевими адміністраціями, а також завершення формування законодавчої бази діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на новій територіальній основі з визначенням повноважень та їх ресурсного забезпечення відповідно до вимог Концепції.

Передбачається і проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо необхідності проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

На другому етапі Концепція пропонує уніфікувати та стандартизувати  адміністративні та соціальні послуги, що надаються  населенню  органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади, виходячи із принципів  максимальної доступності послуг для їх споживачів та забезпечити на законодавчому рівні умови для їх належного фінансування. Також серед кроків -    проведення місцевих виборів з урахуванням реформованої системи органів місцевого самоврядування, здійснення інституційної реорганізації органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади на новій територіальній основі та перерозподіленими повноваженнями, удосконалення систем планування території громад.

25.03.2014 - 02:00 | Переглядів: 5872
Реформа місцевого самоврядування передбачає ліквідацію ОДА і передачу повноважень громадам

Теги:

А.Яценюк Володимир Гройсман

Поділитися новиною:

Читайте також:
0a5fbcb5e2e88536eb6af2a81aa0cbe8

07 грудня 2018

На Хмельниччині нагородили журналістів за...

З нагоди Дня місцевого самоврядування Хмельницька обласна рада нагородила переможців  обласного конкурсу...

C903f0766dbf914c39fb65d9f4d0b11c

07 грудня 2018

Час змінювати райони, робити їх більш...

У Києві пройшов круглий стіл, присвячений перспективі адміністративно-територіальної реформи України. Про...

9d087a8a01d073f0e419fe60217b4acc

07 грудня 2018

Глава Уряду закликав парламентарів спільно...

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав народних депутатів України об’єднатися і ухвалити необхідні...