Представники Новодністровської об'єднаної громади звернулися до керівництва країни

Представники Новодністровської об’єднаної громади, що в Чернівецькій області, звернулися до керівництва країни зі стурбованістю щодо зволікання Центральною виборчою комісією щодо призначенням у громаді перших виборів.

ЗВЕРНЕННЯ

До Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, Центральної виборчої комісії, народного депутата Максима Бурбака.

Ми, представники Новодністровської об’єднаної територіальної громади (м. Новодністровськ, села Білоусівка, Василівка, Розкопинці, Ломачинці, Ожеве Сокирянського району Чернівецької області), глибоко стурбовані та обурені зволіканням Центральної виборчої комісії щодо призначення у нашій новоствореній громаді перших виборів Новодністровського міського голови та депутатів Новодністровської міської ради.

Створення громади проводилось у чіткій відповідності з вимогами Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Ми пройшли всі процедури, які ним були передбачені, долаючи величезний опір влади Сокирянського району та Чернівецької області. Наразі голова Чернівецької обласної державної адміністрації звернувся до ЦВК про призначення в нашій громаді перших виборів депутатів міської ради та міського голови.

Проте, вибори у нашій громаді не призначаються, оскільки її центром є місто Новодністровськ – місто обласного значення.

Ми вважаємо, що такі дії ЦВК противоправними, оскільки вони суперечать Методиці формування спроможних територіальних громад, затвердженій відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 8.04.2015 р. № 214, де у п. 6 потенційними адміністративними центрами спроможних територіальних громад у першу чергу визначено міста обласного значення. Зазначене положення Методики реалізовано у Перспективному плані формування територій громад Чернівецької області, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 р. № 1076 (зі змінами, внесеними згідно з розпорядженнями № 1281-р від 4.12.2015 р. та № 1345-р від 23.12.2015 р.).

На сьогодні продовжується тиск Сокирянської районної влади на села, що увійшли до складу Новодністровської ОТГ. Для прикладу – непоодинокі випадки, коли з бюджетних установ сіл вилучаються матеріальні цінності (комп’ютерна техніка із закладів культури). У разі, якщо вибори не будуть призначені у 2016 році, сільські громади Новодністровської ОТГ залишаться на фінансуванні у районному бюджеті, втрачається можливість отримати фінансову підтримку, що надається об’єднаним громадам для їх розвитку. Села будуть приречені на такий тиск протягом всього 2017 року. Фактично процес розвитку нашої громади буде загальмовано ще на один рік, що вже загрожує соціальним вибухом.

Така неузгодженість законодавства підриває довіру громадян, які створили чи перебувають у процесі створення об’єднаних територіальних громад, до реформи децентралізації, викликає зневіру людей у позитивних змінах.

Зважаючи на викладені вище обставини, з метою зняття соціальної напруги не тільки у Чернівецькій області, а й, як нам відомо, в інших регіонах України, вимагаємо прискорити процес прийняття Верховною Радою України Закону України «Про внесення до деяких законодавчих актів України щодо умов змін меж районів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад (реєстраційний № акту 4676)», який пройшов перше читання та взятий за основу 8.09.2016 р., підписаний Головою Верховної Ради України 21.09.2016 р.

Ми сподіваємося, що наше звернення буде прийняте до уваги і задекларовані урядом та Президентом наміри будуть втілені в життя найближчим часом.

З повагою, представники Новодністровської об’єднаної громади.

Як повідомлялося, всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування звернулися до керівництва країни і висловили занепокоєння ситуацією, що склалася з призначенням виборів в об'єднаних громадах. У свою чергу Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко зробив заяву, в якій наголосив, що Центральна виборча комісія «консервує радянську систему управління державою». В експертному середовищі заявляють, що ЦВК необхідно притягнути до відповідальності, заклакають ЦВК зупинити саботаж децентралізаціїа також висловлюють припущення, що децентралізацію блокують ті ж політсили, які блокують і зміну складу ЦВК.

 

Область:

Чернівецька область

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 січня 2023

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити побратимські відносини з Коллінгом

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити...

Нікопольська міська рада прийняла рішення укласти угоду про встановлення побратимських відносин з данською комуною...

27 січня 2023

Вакансія: асистент проєкту

Вакансія: асистент проєкту

SALAR International оголошує вакансію Асистента Проєкту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" строком на 11...

27 січня 2023

«Стала мобільність у громадах: рекомендації щодо відновлення» - посібник від «U-LEAD з Європою»

«Стала мобільність у громадах: рекомендації...

Фахівці Програми «U-LEAD з Європою» підготували рекомендації для громад щодо відновлення мобільності. Пошкоджена...

27 січня 2023