Щоб діти жителів села мали змогу отримувати якісну освіту, на теренах області збільшується кількість опорних та базових шкіл. Додаткову підтримку з боку держави отримують вже діючі на Тернопіллі вісім опорних освітніх закладів.
«Із залишків освітніх субвенцій на забезпечення функціонування даних навчальних закладів вже використано 5 мільйонів 987,7 тисяч гривень. А для оснащення опорних закладів сучасною матеріальною базою додатково виділено ще 9 мільйонів 992,8 тисяч гривень.Кошти будуть спрямовані на закупівлю комп’ютерів, облаштування спортзалів, кабінетів хімії, шкільного інвентаря, а також інших необхідних у навчанні речей. Учні з сільської місцевості під час складання ЗНО повинні конкурувати на рівні з тернопільськими школярами», — розповідає заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ганна Зварич.
Також пріоритетним залишається забезпечення опорних навчальних закладів шкільними автобусами (70% - фінансується з державного бюджету й 30 – з місцевого), а також покращення стану доріг, що ведуть до шкіл. Не менш важливим є й організація позашкільної праці у сільській місцевості.
Крім того, Міністерство освіти ставить питання щодо створення базових навчальних закладів, у яких навчатимуться діти з декількох довколишніх населених пунктів. Базовий заклад є юридичною особою, має розрахунки в органах Казначейства, самостійний баланс, штамп, печатку. У базовому закладі навчаються, зокрема, учні, які доїжджають не менш ніж з трьох населених пунктів, у тому числі й тих, у яких навчальні заклади були ліквідовані.
Поділитися новиною:
16 січня 2021
Гранти Посольства Фінляндії для громадських організацій
Гранти Посольства Фінляндії для громадських...
Це гранти для громадських організацій, що борються за зменшення бідності, дотримання прав людини та сталий розвиток....
16 січня 2021
Рекорд України - 30 років поспіль на посаді голови громади
Рекорд України - 30 років поспіль на посаді...
Як має працювати голова громади, щоб мешканці 30 років поспіль не сумнівалися у правильності свого вибору. Історія...
15 січня 2021
Фінансування районних рад новоутворених районів – роз’яснення експертів
Фінансування районних рад новоутворених районів...
Експерти з фінансових питань Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні підготували коротке роз’яснення...
15 січня 2021
18 січня - вебінар для освітніх управлінців про...
18 січня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...
15 січня 2021
Децентралізація і культура: завдання – зберегти...
Не допустити безпідставної ліквідації жодного районного закладу культури. Кожен з них – бібліотеки, мистецькі школи,...