Сьогодні, 22 вересня, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський обговорив напрямки двостороннього співробітництва з головою Офісу Ради Європи в Україні, представником Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи Мортеном Енбергом.
Вітаючи гостя, Ростислав Замлинський наголосив на ефективній співпраці Львівської області з різними організаціями, місіями Ради Європи. "Нам дуже важлива ця підтримка. У тому числі завдяки їй ми спостерігаємо, що і бізнес-клімат, і громадянське суспільство розвивається на якісному рівні, особливо в контексті децентралізації та активності громадських організацій", - зазначив він.
Мортен Енберг, як новий голова Офісу Ради Європи в Україні, назвав головним пріоритетом своєї роботи більшу присутність у регіонах. "Я хочу, щоб українці більше знали про Раду Європи, її цінності, про те, що Україна – є членом Ради Європи, і що це значить для України", - наголосив Мортен Енберг.
Ростислав Замлинський, у свою чергу, запропонував спільно провести у районах Львівщини та об’єднаних територіальних громадах комплекс інформаційних семінарів та круглих столів. "Це для нас дуже важливо, оскільки, рано чи пізно, ми все одно будемо членами великої європейської родини", - наголосив посадовець.
Іноземний гість розповів про підтримку Радою Європи децентралізації в Україні відповідно до плану дій, який реалізовуватиметься до кінця 2017 року: "Там є декілька сфер, у тому числі децентралізація, правосуддя, засоби масової інформації, освіта".
Перший заступник голови ЛОДА, говорячи про процес децентралізації, висловив ідею організації навчальних поїздок голів об’єднаних територіальних громад у країни Європейського Союзу, де вже відбулася реформа децентралізації. "Щоб вони на конкретних прикладах побачили, як відбувалося стратегічне планування розвитку громад, яким чином генерувалися ідеї щодо розбудови інфраструктури, як залучаються мешканці до формування політики і розвитку громади", - зауважив Ростислав Замлинський.
Він також зупинився на необхідності розроблення програм просвітницького характеру в галузі освіти для школярів, учнів професійно-технічних училищ, студентів вузів.
Крім того, сторони обговорили важливість формування нового рівня майбутніх держслужбовців, особливо працівників органів місцевого самоврядування в об’єднаних громадах. "Щоб громада була успішною, їй потрібен не тільки матеріальний ресурс, а й людський ресурс – ефективна команда управлінців", - упевнений перший заступник голови облдержадміністрації.
Очільниця департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА Марія Вагіла запропонувала запровадити практику прес-турів, коли українські журналісти висвітлюють традиції європейських країн, а європейські – через свої ЗМІ розповідають про Україну.
01 травня 2026
Розвиток партнерств та ініціативи у сфері культури – нові каталоги можливостей для громад
Розвиток партнерств та ініціативи у сфері...
Новий місяць – нові можливості для активної роботи та сміливих рішень. Тут громадам стануть в нагоді...
01 травня 2026
Уряд запускає експериментальний механізм...
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 24 квітня 2026 № 520 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо...
01 травня 2026
Як громадам готуватися до міжнародних конференцій: досвід Interreg Europe
Як громадам готуватися до міжнародних...
Понад 600 учасників з усієї Європи зібралися цього року в Копенгагені на щорічну конференцію Interreg Europe “Europe,...
01 травня 2026
Відновлення, яке працює для людей
Відновлення, яке працює для людей
Команда проєкту U-RESTORE офіційно розпочала роботу з 12 відібраними громадами. 21–22 квітня відбувся дводенний...