За підтримки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – фаза ІІІ» в Харкові було проведено дводенний кластерний тренінг для контактних осіб – партнерів Проекту з Харківської, Дніпропетровської, Луганської та Донецької областей.
Участь в тренінгу взяли представники органів місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад Луганської, Донецької, Дніпропетровської та Харківської області, в тому числі голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна, начальник відділу міжнародних та міжрегіональних зв’язків, моніторингу проектів і програм Маргарита Камаса, представники Балаклійського, Великобурлуцького, Красноградського районів, а також міст Мерефа та Чугуїв.
Перший день тренінгу було присвячено досвіду Проекту МРГ щодо розумних міст, енергоефективних проектів, проектів з альтернативної енергетики та реформи децентралізації влади в Україні.
Людмила Немикіна розповіла про досвід Харківщини у залученні міжнародної технічної допомоги та реалізації у територіальних громадах області міні-проектів в рамках обласного конкурсу «Разом в майбутнє».
Основним акцентом в розвитку територіальних громад учасники з чотирьох областей визначили методологію МРГ, яка допомагає об’єднувати громаду.
Учасниками тренінгу були визначені проблемні та позитивні сторони децентралізації. Головним проблемним аспектом, на думку учасників, є недофінансування делегованих повноважень.
На другий день учасники ознайомились із наступними питаннями:
стратегія розвитку об’єднаних територіальних громад;
залучення інвестицій до ОТГ;
практикум для ГО/ОСББ по ПРОЗОРО.
Спеціаліст Державного підприємства «ПРОЗОРО» Надія Бойко представила процедуру закупівель згідно ЗУ «Про публічні закупівлі», на практиці показала як працюють закупівельні майданчики.
23 червня 2026
Анонс. Круглий стіл «Повноважність місцевих рад в умовах воєнного стану»
Анонс. Круглий стіл «Повноважність місцевих рад...
Дата: понеділок, 29 червня 2026 року Час: 11:00 - 12:30 Місце проведення: Українське національне інформаційне...
23 червня 2026
24 червня – панельна дискусія “Розбудова...
Як ефективне стратегічне планування може слугувати інструментом пріоритезації під час управління публічними...
23 червня 2026
Ужгород і португальська Майа стали містами-побратимами
Ужгород і португальська Майа стали...
Ужгород розширив мережу міжнародних партнерств, уклавши угоду про співробітництво з португальським містом Майа....
22 червня 2026
Бібліотекарі громад Харківщини вивчали досвід сучасних бібліотек Польщі
Бібліотекарі громад Харківщини вивчали досвід...
Десять бібліотекарів із Валківської, Богодухівської, Краснокутської та Коломацької громад Харківської області взяли...