Виходячи з Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, Мінрегіон України працює над врегулюванням порядку вирішення питань адміністративно-територіального устрою.
Міністерство підготувало проект Закону «Про засади адміністративно-територіального Устрою України». Першу версію проекту цього документу ще в січні місяці цього року було направлено центральним органам виконавчої влади, державним адміністраціям, обласним радам, асоціаціям органів місцевого самоврядування, експертам та членам Цільової команди реформ Мінрегіону з питань децентралізації, місцевого самоврядування та регіональної політики для висловлення зауважень і пропозицій щодо цього законопроекту.
Слушні пропозиції та зауваження знайшли своє відображення у проекті, який сьогодні опубліковано на офіційному сайті Мінрегіону.
Законопроектом вводяться поняття: адміністративно-територіального устрою України, системи та рівнів адміністративно-територіального устрою, адміністративно-територіальної одиниці, населеного пункту (село, селище, місто);
встановлюються: засади на яких будується адміністративно-територіальний устрій, органи, до повноважень яких належить розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою, порядок утворення та ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміна їх меж, віднесення населених пунктів до категорії сіл, селищ, міст, найменування і перейменування населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць;
врегульовуються питання щодо Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць, сіл, селищ, міст, що входять до складу цих одиниць.
Нагадаємо, що вУкраїні відсутнє законодавство, яке унормовує порядок утворення, реєстрації, перетворення адміністративно-територіальних одиниць, а також населених пунктів. Поки залишається чинним у частині, що не суперечить Конституції, Указ Президії Верховної Ради Української РСР «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР» від 12 березня 1981 року!
За словами Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслава Негоди, без законодавчого врегулювання засад адмінтерустрою, про логічну модель децентралізації годі й говорити.Адже влада зосереджується на певних територіальних утвореннях – громадах, районах, регіонах.
Ознайомитися з проектом Закону України «Про засади та порядок вирішенняпитаньадміністративно-територіального устрою України» можна ТУТ.
Довідково
В основу законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України»покладенінапрацюванняробочоїгрупи при Мінрегіоні за участіекспертівЮрія Ганущака та Анатолія Ткачука, а також варіант законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України», підготовлений Юрієм Ключковським та Наталею Богашевою.
Поділитися новиною:
04 березня 2021
Запросіть павільйон Дому Європи до вашого міста – з лекціями, концертами та виставками
Запросіть павільйон Дому Європи до вашого міста...
Будь яке місто чи громада України може на декілька тижнів отримати сучасний мобільний павільйон для лекцій,...
03 березня 2021
Держадміністрації з новими повноваженнями і їх...
З огляду на впровадження в країні нового адміністративно-територіального устрою, найближчим часом парламент може...
03 березня 2021
Можливості для громад: оголошено всеукраїнський...
Громадська організація «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» оголосила...
03 березня 2021
В Україні майже 450 поліцейських пройшли підготовку та несуть службу у територіальних громадах
В Україні майже 450 поліцейських пройшли...
Проєкт “Поліцейський офіцер громади” був ініційований у 2018 році та стартував 29 травня 2019 року. Тоді 34...
03 березня 2021
Підприємницькі навички, кіберспорт і...
У жовтні 2020 року в Енергодарі відкрився молодіжний бізнес-консалтинг-центр «Резидент» — неформальний креативний...