16 серпня відбулося засідання робочої групи щодо доопрацювання перспективного плану формування територій громад в Одеській області.
Захід відбувся за участі голови Одеської обласної ради Анатолія Урбанського, керівника апарату Одеської обласної державної адміністрації Вадима Грузина та членів робочої групи.
В ході засідання голова обласної ради повідомив, що доопрацьований проект цього документу невдовзі буде подано на розгляд депутатських комісій та подальше затвердження обласною радою на наступному пленарному засіданні. З цього питання було проведено чималу роботу. Протягом червня проводилися консультації з головами районних державних адміністрацій, головами районних, сільських, селищних рад, міськими головами та депутатами обласної ради, на яких було ретельно розглянуто кожну з пропозицій, що надійшли від районів, та сформовано попередню конфігурацію громад, що відповідають вимогам Методики Кабінету Міністрів України. Також перед сільськими та селищними головами було поставлено завдання провести широке обговорення питань щодо об’єднання, роз’яснення його переваг серед населення.
Керівник Офісу реформ з питань децентралізації в Одеській області Юлія Молодожен представила моделі об’єднаних громад, які будуть внесені до перспективного плану.
Учасники наради зійшлися на думці, що запропонований план є недосконалим та потребує ряду доповнень відповідно до реалій регіону та позицій громад. Зокрема, було вирішено додати до плану модель Затоківської селищної громади із центром в смт. Затока, до складу якої увійдуть Миколаївська, Приморська та Сергіївська селищні ради.
Також відкритим залишається питання об’єднання села Сичавка Лиманського (Комінтернівського) району. Сичавській сільській раді було запропоновано об’єднатися одразу із двома населеними пунктами: містом Южним та селом Візирка.
15 червня 2026
Відновлення має спиратися на сильні громади,...
У Києві відбувся Діалог з питань врядування для інклюзивного відновлення та розвитку, організований Міністерством...
15 червня 2026
Профайл громади як інструмент залучення міжнародного фінансування та інвестицій
Профайл громади як інструмент залучення...
Сьогодні українські громади конкурують не лише ідеями чи готовими проєктами, а й своєю здатністю професійно та...
15 червня 2026
Олексій Кулеба зустрівся з Президенткою Європейського комітету регіонів Катею Тютто
Олексій Кулеба зустрівся з Президенткою...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба провів...
15 червня 2026
МОН та Polaris представили аналіз прогалин і...
10 червня Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» спільно з Міністерством освіти і науки...