У Коршівській ОТГ акцентували на значущості об’єднання територіальних громад

У селах Лісна Слобідка, Жукотин і Черемхів потенційної Коршівської ОТГ Коломийського району Івано-Франківської області відбулися громадські обговорення щодо утворення цієї громади.

У заході у рамках акції «Децентралізаційний марафон» взяли участь виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Олексій Войтичук, регіональні консультанти з правових і фінансових питань(проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Марія Баран і Юрій Стефанчук. Нагадаємо, що згідно з Перспективним планом формування територіальних громад Івано-Франківської області до потенційної Коршівської ОТГ належать села Коршів, Казанів, Ліски, Жукотин, Богородичин, Михалків, Лісна Слобідка, Раківчик і Черемхів.

За словами Юрія Стефанчука, Раківчик не дав своєї згоди на об’єднання, тому фінансові розрахунки щодо потенційної Коршівської ОТГ уже зроблено без урахування цього села. Виступаючи перед учасниками зустрічі, експерт звернув увагу, що торік разом бюджети сіл, які належать до потенційної Коршівської ОТГ, становили 1 млн. 900 тис. грн., а це не показник для розвитку. А після об’єднання ця громада отримає бюджет загальним обсягом приблизно 20 млн. грн., не враховуючи допомоги від держави у вигляді інфраструктурної субвенції. Відповідно до чисельності населення, яка становить приблизно 9 тис. жителів, базова дотація дорівнюватиме 4 млн. грн. А це чималі кошти на управління в громаді, якими вона самостійно зможе розпоряджатися. 

Марія Баран підкреслила, що не всі в громаді розуміють значення об’єднання. За її словами, село Раківчик, яке відповідно до перспективного плану належить до потенційної Коршівської ОТГ, могло б значно підсилити її спроможність. Проте у Раківчику блокують процес об’єднання у затвердженому Кабміном форматі, мотивуючи це бажанням створити свою громаду, незважаючи на те, що вона не відповідає вимогам методики формування спроможних громад. Все ж Марія Баран звернула увагу, що люди більше  цікавляться об’єднанням громад, його перевагами і перспективами, що зокрема було видно на зустрічі у селі Жукотин. Люди усвідомлюють не тільки переваги об’єднання, а й ризики. Проте готові брати на себе відповідальність і змінювати життя. У Черемхові зала була переповнена молодими людьми, а це свідчить про те, що їм не байдужі процеси, які відбуваються у суспільстві.

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

Правда

Читайте також:

14 липня 2025

Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки

Аналіз положень Бюджетної декларації України на...

Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...

14 липня 2025

Муніципальні партнерства заради стійкості: про що говорили на URC 2025

Муніципальні партнерства заради стійкості: про...

На Конференції з відновлення України (URC 2025) у Римі відбулася дискусія про роль муніципалітетів у стійкості,...

14 липня 2025

Ветеранська політика без паперів і відписок: у Кропивницькому запустили нову хвилю ветеранської співпраці

Ветеранська політика без паперів і відписок: у...

Ситуаційний аналіз даних опитування, проведеного програмою Polaris навесні 2025 року, засвідчив суттєве зростання...

14 липня 2025

П’ять нових партнерств на URC 2025 долучаються до спільноти міст-побратимів Cities4Cities

П’ять нових партнерств на URC 2025 долучаються...

11 липня у Римі підписали п’ять нових партнерських угод між українськими громадами та муніципалітетами чотирьох країн...