Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов провів робочу зустріч із керівним складом, депутатами та колективом виконавчого апарату Старосалтівської об’єднаної територіальної громади. В ході якої були обговорені болючі питання, які постали перед громадою після об’єднання. Мета проведення зустрічі вбачалась у наданні методичної допомоги по вирішенню окреслених проблем.
Участь в заході взяли: голова постійної комісії з питань бюджету Харківської обласної ради Людмила Немикіна, перший віце-президент, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов, депутати обласної ради.
За результатами зустрічі Сергій Чернов запевнив, що першочергова необхідність громади полягає в постійному отриманні методичної допомоги щодо організаційних питань, пов’язаних з процесом формування органів виконавчої влади, із переходом з 2017 року на самостійний бюджет.
Серед організаційних проблем громади слід виділити потребу надання юридичних консультацій, проведення навчання, спрямовані на підвищення кваліфікаційного рівня представників виконавчого апарату ради та виконавчого комітету громади. А також допомогу в залученні нових кадрів у сфері соціального захисту населення, медицини, освіти та інших.
«Старосалтівська громада має дуже великий потенціал. Адже сюди входить понад 80 суб’єктів підприємництва, бізнесу, сфери послуг, сільськогосподарських, фермерських підприємств, 6 шкіл, аграрний ліцей, заклади культури, ФАПи. Громада також спроможна збирати достатню кількість коштів для розвитку інфраструктури всіх 20 сіл, які увійшли до її складу», - акцентував Сергій Чернов.
Він також зауважив, що громада має Стратегію розвитку. Проте обговорення показало, що вона потребує серйозного доопрацювання, в тому числі шляхом доповнення конкретними проектами і програмами, які з початку нового року можна буде одразу ж реалізовувати.
З цього приводу Едуард Коновалов, голова Старосалтівської селищної ради сказав: «По всіх населених пунктах, які увійшли до складу громади, ми будемо рівномірно розподіляти гроші, що приходитимуть у 2017 році на спільний рахунок. Ми не збираємось усі гроші, які надходять на рахунок громади, витрачати лише на Старий Салтів. Ми плануємо 70% коштів розподіляти серед усіх рад. А 30% - залишатимемо на фінансування відділу освіти, культури тощо».
Сергій Чернов наголосив на тому, що завдяки внесенню змін до Бюджетного кодексу, з’явилась можливість акумулювати на місцях кошти громад: «Громади отримали право, як і міста обласного значення, зосереджувати у себе 100% податку на землю, на майно, на прибуток підприємств, 60% податку, який сплачує населення, 5% - акцизного податку. Все це має бути використане на розвиток громади».
Поділитися новиною:
21 січня 2021
Затягувати процес передачі майна не вигідно ні...
Затягувати процес передачі об’єктів спільної власності громад району у комунальну власність громад не вигідно ні...
21 січня 2021
Окремі питання управління комерційними...
Цього разу у циклі відеоуроків з інструментів управління активами громади, створеному за підтримки Програми...
21 січня 2021
У зв’язку з реорганізацією, голови РДА...
Повідомити про наступне звільнення з посад голів районних державних адміністрацій, повноваження яких припиняються у...
21 січня 2021
Інтеграція податкових послуг у ЦНАП - аналітична записка
Інтеграція податкових послуг у ЦНАП -...
Експерти напрямку з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми "U-LEAD з Європою" розробили...
20 січня 2021
Ще раз про передачу майна та майнових прав зі спільної власності територіальних громад
Ще раз про передачу майна та майнових прав зі...
Авторка: Віра Козіна, експертка Офісу підтримки реформи з децентралізації Мінрегіону Процес передачі об’єктів...