Голова Полтавської ОДА Валерій Головко та голова Державної служби надзвичайний ситуацій України Микола Чечоткін підписали Меморандум про співпрацю.
Крім того, на території Білоцерківської і Шишацької об’єднаних територіальних громад будуть створені місцеві пожежні команди, які фінансуватимуться з місцевого бюджету.
Сьогодні ідея голови Полтавської ОДА Валерія Головка про створення сучасних пожежних частин на базі об’єднаних територіальних громад почала втілюватися в життя. У Полтавській ОДА було підписано меморандум про співпрацю з Державною службою надзвичайних ситуацій України. Підписи під документом поставив Валерій Головко та голова Державної служби надзвичайний ситуацій України Микола Чечоткін. Окрім меморандуму, що є заявою про наміри, очільник області підписав два пілотні проекти та плани їх реалізації.
— Ми підписуємо Меморандум про співпрацю у рамках продовження реформи децентралізації. В об’єднаних територіальних громадах розпочинаємо пілотний проект будівництва сучасних пожежних частин у Полтавській області, — прокоментував Валерій Головко. — Першопрохідцями будуть Білоцерківська та Шишацька об’єднані територіальні громади. Це — вже новий рівень цивільного захисту, пожежної безпеки та, загалом, безпеки жителів області.
— Безпека громади повинна бути на першому місці. Для того, щоб був хороший соціально-економічний розвиток у громадах, на першому місці має бути безпека громадян, — зауважив Микола Чечоткін. — Саме тому ми й підписуємо Меморандум про співпрацю задля підвищення ефективності захисту населення від надзвичайних ситуацій. Приємно, що керівники територіальних громад Полтавщини наважилися на цей крок. Ми плануємо створити розгалужену систему пожежних команд в Україні.
У рамках реалізації пілотних проектів на території двох об’єднаних територіальних громад будуть створені місцеві пожежні команди, які фінансуватимуться з місцевого бюджету. Відповідно час прибуття на місце надзвичайної події буде скорочено й не перевищуватиме 20 хвилин. На сьогодні, як свідчить статистика, цей час сягає 40 хвилин, а то й години.
Ще одне завдання проекту — забезпечити ефективну роботу системи цивільного захисту, яка спрямована на організацію оповіщення населення на випадок загрози або виникнення надзвичайної ситуації.
— Це — перший пілотний проект в Україні, який розпочинаємо за цим спрямуванням, — додав Микола Чечоткін.
Наступний етап реалізації проекту — це створення добровільних загонів у межах територіальних громад.
— Я розумію, наскільки відповідальна і складна робота чекає нас попереду. Ми готові взяти цю ношу, для того щоб якнайкраще створити пожежну охорону, — наголосив голова Білоцерківської об’єднаної територіальної громади Іван Лещенко.
— Безпека людей — найважливіше, тож цей проект — надзвичайно важливий для нашої громади. На жаль, на сьогодні у тому форматі, в якому працює Шишацька громада, яка об’єднала близько 80% території, непоодинокі прикрі випадки, коли рятувальники, виїжджаючи на виклик, констатують сам факт пожежі, але вже нічим не можуть допомогти. Сподіваюсь, що це лише початок і перший крок, а за ним будуть й інші проекти, — додав керівник Шишацької об’єднаної громади Олександр Тутка.
05 липня 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 липня 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 липня 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 липня 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...