Марафон є потужною всеукраїнською акцією з підтримки реформи децентралізації влади. Про це під час брифінгу повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО.
«На Сумщині за минулі два тижні відбулися декілька виїзних нарад щодо створення Дружбівської громади на території Ямпільського району, Зноб-Новгородської громади в Середино-Будському районі, – зазначив посадовець. – Проходило також обговорення реформи в Глухівському районі, де в перспективі ми бачимо формування Червоненської та Шалигінської громад. А у місті Шостка під час зустрічі з сільськими та селищними головами було запропоновано підтримати ініціативу Шосткинського міського голови щодо створення на базі району однієї об’єднаної громади. Відвідали ми й Буринський район, там, до речі, формуються Чернечо-Слобідська та Буринська громади».
Присутня на брифінгу голова Березівської об’єднаної громади Надія АРТЕМЕНКО зазначила, що після об’єднання бюджет громади збільшився майже втричі – до 22,08 млн. грн., у тому числі, майже вдвічі, зросли власні доходи.
«Об’єдналися справді активні сільські голови, для яких децентралізація стала ще одним кроком для того, щоб покращити життя у їхніх громадах, – підкреслила Надія Артеменко. – Ми пропрацювали вже півроку. За цей час ще жодної копійки державних коштів не використали. Наша громада вже створила свої виконавчі органи, забезпечила їх комп’ютерною технікою та Інтернет-зв’язком. Заявляю, що і нашого особистого фінансового ресурсу достатньо для існування громади. Але в цьому році Березівська громада отримує 30 млн. грн. державної та міжнародної допомоги на розвиток інфраструктури, модернізацію системи охорони здоров’я, освіти, створення нових робочих місць тощо. На початку квітня у нас відкрилися два багатофункціональні землеобробні кооперативи. Зараз плануємо створити невеличке підприємство з переробки молока і вивчаємо досвід інших регіонів і навіть країн щодо цього питання».
Надія Артеменко звернула увагу і на проблемні питання громади, серед яких – потреба у кваліфікованому лікареві для місцевої амбулаторії та земельні питання (повноваження залишилися в райдержадміністрації, хоч сама земля – на території громади). Але, як вважає голова громади, варто лише розпочати, і справи потихеньку підуть вгору.
«Чимало сільських голів сьогодні говорять: «Ви спочатку нам дороги зробіть, а потім ми об’єднаємось», – зауважив Олександр Марченко. – Але це не правильно. Тому що немає «нас» і «вас». Держава у нас у всіх одна і є єдине завдання у всіх посадових осіб – працювати для її розвитку. Тому сільський голова не повинен сьогодні приховувати від громади, що є можливість залучити 20 чи 30 мільйонів гривень для своєї території».
Координатор Сумського регіонального офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК звернула увагу на зміни, що відбулися у свідомості людей, які живуть на території громади: «Вони вже думають не про проблеми, а про своє майбутнє. Говорять про перспективи розвитку, розуміючи прекрасно, що такі великі кошти держава не буде давати щороку. І їм треба навчитися господарювати, економно та ефективно вкладати ці кошти».
Децентралізаційний марафон триває. І вже невдовзі керівництво облдержадміністрації спільно з офісом реформ відвідає Білопільський, Буринський, Глухівський та інші райони Сумщини.
22 січня 2025
Відбулося перше засідання Координаційного...
У рамках центру також створено три основні робочі групи. Протягом засідання Віце-прем’єр-міністр з відновлення...
22 січня 2025
5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»
5 днів до завершення прийому заявок на...
До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...
22 січня 2025
Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку
Миттєвого переформатування громад не буде....
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...
22 січня 2025
Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі
Субвенція для професійного розвитку вчителів...
У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....