Ініціативна група сіл Майдан Чапельський та Парпурівці Вінницького району готують позовну заяву до суду, щоб призупинити процес об'єднання громад в рамках Сокиринецької та Парпуровецької сільрад. Мешканці цих сіл не хочуть об'єднуватись з Сокиринцями та Хижинцями, а бажають приєднатися до Луки Мелешківської. Про це Vlasno.info повідомила місцева мешканка Людмила Фісун.
– Ця історія вже більше року тягнеться. Відколи почався процес об'єднання, – говорить Людмила Миколаївна. – Ми зразу сказали, що хочемо до Луки, бо нам туди найближче добиратись. Наші діти туди в школу ходять, а ми — на роботу. Але нам зауважили, що наші села відносяться до Парпурівецької сільради, і "висмикувати" їх з однієї сільради на об'єднання до різних громад не можна. Тобто, щоб Майдан Чапельський та Парпурівці відійшли до Луки-Мелешківської, а Хижинці – до Сокиринець.
В Парпурівецьку сільраду входять села Парпурівці, Хижинці та Майдан Чапельський.
– Через те, що Хижинці – найбільше село і там найбільше депутатів, рішення на сесії сільради приймається на користь Хижинців. А нас ніхто не слухає, хоча є історична довідка, де чітко вказується, що наші села відносились до Луки, – бідкається жінка. – Ми вже й до Верховної Ради листи писали, і в Мінрегіонбуд, і Президенту. Присилають звідти: "Розглянути і задовольнити", а тут все зовсім по-іншому відбувається. Ще й Писарівка вийшла з процесу об'єднання.
Нагадаємо, нещодавно Писарівська сільрада, в яку входять села Писарівка та Щітки, відмовилась об'єднуватися з Сокиринецькою та Парпуровецькою сільрадами.
– Мати центром Писарівку ми б ще погодились, там і школа гарна, і лікарня. А тепер хочемо тільки у Луку. Нам народні депутати підказали, що зараз готується законопроект, згідно із яким кожному селу можна буде об'єднуватись як завгодно – чи разом із селами своєї сільради чи окремо, – розповідає Людмила Фісун. – А поки що треба призупинити процес об'єднання, так юристи переконують.
Перший заступник керівника секретаріату Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування Андрій Кавунець зауважує:
– Звісно, подавати до суду – це їх право. Але поки не буде проведено процедуру розділу Парпуровецької громади, всі три села будуть разом іти в об'єднання. Нових законів тут не треба. Процедура розділу громади існує і зараз. Втім, для цього потрібне рішення сесії ради. А той закон, про який вони, мабуть, говорять – це процедура приєднання громад до вже існуючих об'єднаних громад по спрощеній процедурі без перевиборів.
Нагадаємо, активісти села Гонорівка судились щодо незаконності процесу об'єднання Студенянської об'єднаної територіальної громади.
Область:
Вінницька областьГромади:
Сокиринецька сільська об’єднана територіальна громадаДжерело:
«Власно»
Поділитися новиною:
22 січня 2021
Понад сто колективів з 18 областей: у...
У Дніпропетровській області 19 січня завершився онлайн-фестиваль-конкурс вертепів «Різдвяна зірка-2021», який...
22 січня 2021
Управління персоналом в громадах - опитувальник від НАДС
Управління персоналом в громадах - опитувальник...
Національне агентство України з питань державної служби проводить опитування для служб управління персоналом...
22 січня 2021
Створення місцевих фінансових органів – важлива умова функціонування громад
Створення місцевих фінансових органів – важлива...
Експерти з фінансових питань Офісу реформ при Мінрегіоні, нагадують, що громади, які ще не створили фінансові органи,...
21 січня 2021
Затягувати процес передачі майна не вигідно ні...
Затягувати процес передачі об’єктів спільної власності громад району у комунальну власність громад не вигідно ні...
21 січня 2021
Окремі питання управління комерційними...
Цього разу у циклі відеоуроків з інструментів управління активами громади, створеному за підтримки Програми...