Уривок інтерв'ю голови ЛОДА Олега Синютки про децентралізацію
Якими є перші результати децентралізації та об’єднання громад? Що пішло добре, а з чим виникли проблеми, зокрема щодо фінансування?
Міста обласного значення отримали колосальний фінансовий ресурс. І дуже важливо, щоби вони правильно його використали. Не розікрали, не розміняли на якісь дрібниці, а справді – інвестували у великі інфраструктурні проекти.
Найкращим прикладом, звичайно, є Львів. Не кажучи про півтора мільярди бюджету розвитку, Львів за перше півріччя має перевиконання бюджету на 300 мільйонів. Запорукою цьому є висока питома вага податку з доходів фізичних осіб, який надходить до міського бюджету.
Ті, хто прийняв рішення про децентралізацію, обов’язково виграють. Плюс Державний фонд регіонального розвитку, плюс проект Євросоюзу і Американського агентства з питань розвитку. Це – очевидно.
Чи були допущені певні прорахунки. Так, ми бачимо, що дві об’єднані громади не отримують того фінансового ресурсу, який би дозволив їм бути самодостатніми. Але насправді це є добрим прикладом, тому що всім іншим ми демонструємо, що питання не лише в тому, щоб об’єднатися, а в тому, щоби створити об’єднану громаду таким чином, аби мати можливості для розвитку.
16 липня 2026
Для агенцій регіонального розвитку підготували практичний посібник з управління фінансами
Для агенцій регіонального розвитку підготували...
Як побудувати фінансово спроможну агенцію регіонального розвитку? Як забезпечити її стабільну роботу не лише за...
16 липня 2026
Шлях громад до програм ЄС: головні акценти зустрічей у Брюсселі
Шлях громад до програм ЄС: головні акценти...
У межах навчального візиту до Брюсселя українська делегація взяла участь у тематичному семінарі та обговорила з...
16 липня 2026
Запрошення до партнерства у напрямі «Міжнародна муніципальна співпраця»: Менторська підтримка громад
Запрошення до партнерства у напрямі «Міжнародна...
Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади та кластери громад до участі у...
15 липня 2026
Модельна навчальна програма курсу за вибором...
Це важливий крок для розвитку освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, що допомагають...