В Децентралізаційному МАРАФОНІ 2016 прийняв участь заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Роман Косинський. На цей раз навчальний візит відбувся до Новорозсошанської сільської ради, яка проігнорувала процес об'єднання із Новопсковською селищною радою у відповідності до Перспективного плану формування територій громад Луганської області.
У заході виявили бажання прийняти участь і делегація від Кам'янської сільської ради на чолі із Кам'янським сільським головою.
Після навчальної сесії учасники перейшли до дискусійної частини. На аргументи позитивних фінансових показників та успіхів Новопсковської об'єднаної територіальної громади, учасники парували відповідями, що не вірять в розвиток саме свого населеного пункту у складі Новопсковській ОТГ, що кошти все рівно залишатимуться в Новопскові. На що експерти відповідали, що лобіювання інтересів села буде відбуватися виключно завдяки депутатському представництву в корпусі ОТГ та старости,а також громадських організацій. Окрім того, експерти привели приклад діяльності Білокуракинської ОТГ, в якій, розпочався проект по зовнішньому освітленню віддалених сел, які увійшли до складу Білокуракинської ОТГ. Косинський Р.В. розповів про плани Луганської ОВЦА по запуску проекту "Потяг дружби". Цим проектом передбачається відбір учасників, як позитивно так і негативно налаштованих до процесів децентралізації. Далі, учасники на автобусі (50 осіб) подорожують Сєвєродонецьк - Полтава - Київ - Житомир - Хмельницьк - Тернопіль - Львів - Мукачево. Протягом даної подорожі буде вивчатися досвід ОТГ даних регіонів, а також успішні проекти місцевого економічного розвитку. Закінчується подорож дводенним Форумом у Закарпатті для підбиття підсумків та обміном думками, відгуками, враженнями. Заступик губернатора запросив учасників зустрічі прийняти участь у даному проекті.
05 липня 2026
Навчання U-LEAD надихнуло на створення Школи...
Навчальна програма «Кроки для спеціалістів. Участь жителів у вирішенні питань місцевого значення» включала не лише...
03 липня 2026
«Українські громади сьогодні є повноцінними учасниками європейського діалогу»
«Українські громади сьогодні є повноцінними...
Широківська громада Запорізької області працює в умовах, які для багатьох європейських муніципалітетів залишаються...
03 липня 2026
Доступність податкових адміністративних послуг: Результати опитування ОМС
Доступність податкових адміністративних послуг:...
Програма Polaris у партнерстві з Всеукраїнською Асоціацією ОТГ провела опитування органів місцевого...
03 липня 2026
Вакансія: Експерт(-ка) з гендерних питань
Вакансія: Експерт(-ка) з гендерних питань
SALAR International та Avfall Sverige оголошують вакансію «Експерт(-ка) з гендерних питань» до програм WM4U...