Запорізький район є одним із лідерів в обговоренні питань створення територіальних громад. Так, 10 червня регіональні консультанти Асоціації міст України, представники Запорізького офісу реформ, що працюють у проекті ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» взяли участь у громадських обговореннях.
На зібрання запросили представників Кушугумської, Балабинської, Малокатеринівської селищних рад та мешканців населених пунктів цих територій. Під час зустрічі було ініційовано питання щодо об’єднання населених пунктів трьох вищезазначених селищних рад з адміністративним центром у селищі Кушугум. Представниками цих територій зроблені відповідні розрахунки по такій конфігурації об’єднання, проведено аналіз та презентовано на розгляд запрошених.
На сьогодні така конфігурація об’єднання не відповідає перспективному плану формування територій громад по Запорізькому району. Проблемним є те, що деякі території не мають бажання об’єднуватись і займають негативну позицію, зокрема це Григорівська, Новоалександрівська, Наталівська та Степнянська громади.
Наприкінці громадських обговорень було проведено голосування та більше 100 присутніх підтримали ініціативу створення Кушугумської селищної територіальної громади.
За результатами громадських обговорень Балабинська селищна рада планує провести сесію, на якій вирішить питання об’єднання у Кушугумську селищну територіальну громаду.
01 квітня 2026
Олексій Рябикін: Законопроєкт про розмежування...
1 квітня 2026 року у Страсбурзі в межах Діалогу високого рівня V «Добре демократичне врядування в Україні:...
01 квітня 2026
Конгрес Ради Європи: українська місцева та...
Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи закликав підтримати українські місцеві та регіональні органи влади...
01 квітня 2026
У Страсбурзі розпочався діалог високого рівня щодо належного демократичного врядування в Україні
У Страсбурзі розпочався діалог високого рівня...
1 квітня 2026 року у Страсбурзі розпочався п'ятий Діалог високого рівня «Належне демократичне врядування в Україні:...
01 квітня 2026
Між підтримкою військових та базовими...
Команда Центру розвитку інновацій другий рік поспіль аналізує видатки на безпеку та оборону в територіальних...