Програма розвитку транскордонного співробітництва 2016-2020 відкриє нові можливості для регіонів, - В’ячеслав Негода
Мінрегіон разом з іншими центральними та місцевими органами влади розробив та подав на розгляд Уряду проект Програми розвитку транскордонного співробітництва на період 2016-2020. Впровадження цього документу відкриває нові можливості для розвитку регіонів та активізації діяльності громад прикордонних територій щодо співробітництва з міжнародними партнерами.
Про це повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода під час виступу на Парламентських слуханнях: «Транскордонне співробітництво як чинник євроінтеграційних процесів України».
За словами В’ячеслава Негоди, проектом Програми передбачається реалізація 25 проектів та 57 заходів транскордонного співробітництва, завданнями яких зокрема є: модернізація та реконструкція пунктів пропуску на кордонах, покращення прикордонної інфраструктури, поліпшення рівня безпеки в прикордонній зоні, співробітництво у сфері ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, розвиток наявної транскордонної транспортної мережі для збільшення її пропускної спроможності, розвиток туристично-рекреаційного потенціалу тощо.
Перший заступник Міністра повідомив, що орієнтовний обсяг фінансування, необхідний для реалізації таких проектів становить: за рахунок державного бюджету – більше 1,3 млрд грн, за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або інших джерел – близько 206 млн грн та майже 32 млн євро, з урахуванням укладених раніше міжнародно-правових документів.
Проектом Програми також передбачається, що на період до 2020 року 14 областей України можуть розширити можливості фінансування проектів, як в рамках вже традиційної програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства на 2014-2020 роки (на суму понад 300 млн. євро), так і в рамках нових інструментів Дунайської транснаціональної програми на 2014-2020 роки, програми територіального співробітництва «Молдова-Україна» та «Білорусь-Україна», двосторонніх угод, укладених Україною з країнами-партнерами.
За інформацією В’ячеслава Негоди, для активізації транскордонного та міжрегіонального співробітництва, крім прийняття та виконання відповідної державної програми на 2016-2020 роки, необхідне прийняття Парламентом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно об'єднань єврорегіонального співробітництва» (№ 4775 від 03.06.2016), яким вносяться зміни до ключових законів («Про транскордонне співробітництво», «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про ратифікацію Протоколу № 3).
Також Уряд планує провести ряд консультацій з Європейською комісією щодо збільшення обсягів фінансової допомоги та розширення джерел фінансування з боку ЄС, активізувати співпрацю з транскордонного співробітництва України з державами-сусідами.

Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Поділитися новиною:
27 січня 2023
Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити побратимські відносини з Коллінгом
Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити...
Нікопольська міська рада прийняла рішення укласти угоду про встановлення побратимських відносин з данською комуною...
27 січня 2023
SALAR International оголошує вакансію Асистента Проєкту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" строком на 11...
27 січня 2023
«Стала мобільність у громадах: рекомендації щодо відновлення» - посібник від «U-LEAD з Європою»
«Стала мобільність у громадах: рекомендації...
Фахівці Програми «U-LEAD з Європою» підготували рекомендації для громад щодо відновлення мобільності. Пошкоджена...
27 січня 2023
Створення добровільних пожежних команд: 25...
Добровільний пожежний рух в Україні набирає обертів. З початком повномасштабного вторгнення...