В Олександрії на громадських слуханнях проголосували проти нової громади

442 голосами олександрійці висловились проти проекту створення Олександрійської об'єднаної територіальної громади у форматі, запропонованому проектом рішення Кіровоградської обласної ради.

Відповідне рішення ухвалено 12 травня під час проведення, так званих, громадських слухань у приміщенні Олександрійської музичної школи.

У роботі майже двогодинних слухань виступили переважно представники міської влади, колишні депутати міської ради, міський голова, секретар ради.

Лічильна комісія навіть не підраховувала голоси “за”, а фіксувала тільки голоси “проти” чи “утримались”.

У роботі слухань взяли участь працівники комунальних закладів разом з їх керівниками, члени виконкому, очільники комунальних підприємств.

Представників обласної держадміністрації, яка виступає ініціатором питання об'єднання громади на виконання законодавства про добровільне об'єднання, на цих слуханнях чомусь не було. І це викликає подив, адже двоє представників нашого міста працюють заступниками губернатора Кіровоградщини: Сергій Коваленко та Андрій Коломійцев. Останній, до речі, є й ще і депутатом Олександрійської міської ради. 

Нагадаємо, обласна рада планує розглянути в рамках реалізації реформи децентралізації на території міста та Олександрійського району утворення трьох об'єднаних територіальних громад: Новопразької, Червонокам'янської та Олександрійської. Олександрійська об'єднана територіальна громада за проектом обласної державної адміністрації може включити місто Олександрію та 15 сільських та селищних рад району, які включають в себе 44 населені пункти.

Зазначені зміни до Перспективного плану формування територій громад в Кіровоградській області визначені відповідним проектом рішення обласної ради за поданням голови Кіровоградської ОДА.

Область:

Кіровоградська область

Джерело:

«Кіровоград 24»

Читайте також:

06 серпня 2026

13 серпня – онлайн-лекція «Громада і люди з досвідом війни: як будувати взаємодію»

13 серпня – онлайн-лекція «Громада і люди з...

13 серпня 2026 року о 14.30 відбудеться безоплатна онлайн-лекція  «Громада і люди з досвідом війни: як будувати...

06 серпня 2026

Європейський тиждень регіонів – чому поїхати і чого очікувати | П’ятниця з Cities4Cities

Європейський тиждень регіонів – чому поїхати і...

Відкрито реєстрацію на одну з найбільших подій Європейського Союзу, присвячену місцевому та регіональному розвитку. У...

06 серпня 2026

Комунікації АРР: посібник для системної роботи, довіри й партнерства

Комунікації АРР: посібник для системної роботи,...

Агенція регіонального розвитку працює на перетині інтересів громад, обласної влади, бізнесу, освітньо-наукової...

06 серпня 2026

Продовжується опитування представників ОМС щодо пріоритетних законопроєктів із децентралізації

Продовжується опитування представників ОМС щодо...

Які законопроєкти у сфері місцевого самоврядування мають стати пріоритетними для розгляду Верховною Радою України у...