Скоординовану політику формування та реалізації політики розвитку сільських територій на основі територіально-орієнтованого підходу, ефективне управління та підвищення спроможності місцевих громад, диверсифікацію сільської економіки та організацію виробництва, - забезпечувати ці та інші напрямки розвитку українського села визнали за необхідне учасники науково-практичної конференції «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації: стан, можливості та ризики», що в кінці квітня пройшла у Києві.
Свої спільні подальші кроки учасники заходу виклали у маніфесті «Про сприяння розвитку сільських територій».
Документ містить перелік основних напрямків та завдань, які необхідно забезпечити «заради стимулювання та сприяння рівномірному і збалансованому розвитку сільських територій, збільшення доходів домогосподарств, підвищення якості та рівня життя людей в сільській місцевості.
Ознайомитися з текстом Маніфесту можна на сайті Мінрегіону.
Нагадаємо, 19 квітня 2016 року в Києві відбулася масштабна науково-практична конференція «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації: стан, можливості та ризики» за організації та сприяння Мінрегіону України,м Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» та Інституту громадянського суспільства.
Читати інші матеріали на цю тему:
2016 рік стане переломною точкою в розвитку сільських територій, – Геннадій Зубко
Сільські території у період змін. Нові можливості?! (Інститут громадянського суспільства)
Джерело:
Прес-центр ініціативи "Децентралізація влади"
06 липня 2026
У червні громадам спрямували 38,5 млрд грн: Мінфін прозвітував про перерахування трансфертів
У червні громадам спрямували 38,5 млрд грн:...
У червні 2026 року Мінфін згідно з бюджетним законодавством забезпечив перерахування міжбюджетних трансфертів до...
06 липня 2026
Відкритий конкурс для залучення національних...
Відкритий конкурс для національних короткострокових експертів: Юридична експертиза щодо розмежування та розподілу...
06 липня 2026
Навчання U-LEAD надихнуло на створення Школи...
Навчальна програма «Кроки для спеціалістів. Участь жителів у вирішенні питань місцевого значення» включала не лише...
03 липня 2026
«Українські громади сьогодні є повноцінними учасниками європейського діалогу»
«Українські громади сьогодні є повноцінними...
Широківська громада Запорізької області працює в умовах, які для багатьох європейських муніципалітетів залишаються...