В Мінрегіоні презентували дві концепції оптимізації районного рівня

В умовах проведення реформи місцевого самоврядування, децентралізації, коли йде процес об’єднання громад, відбувається передача їм значних повноважень, ресурсів і відповідальності, — виникла гостра необхідність переглянути систему територіальної організації влади на рівні районів, яка сьогодні стає неефективною.

З цією метою фахівці експертної групи, що діє при Мінрегіоні, запропонували бачення щодо майбутньої оптимізації системи територіальної організації влади на районному рівні.

Зокрема, концепцією, яку пропонує голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, передбачається створення адміністративних округів, які утворюються на базі декількох існуючих районів.

«Ми не можемо зараз в усіх районах – і в дрібних, де мешкає 7 тисяч населення, і в великих, де є 180 тисяч жителів, — мати однакову структуру органів виконавчої влади. Це нерентабельно і неефективно», — вважає експерт.

Отже, на його думку, основним критерієм створення майбутніх адміністративних округів повинна стати чисельність населення, яка має бути не меншою за 150 тисяч жителів.

Центрами таких округів стануть, відповідно до концепції, найбільші міста області.

Такий підхід, на думку експерта, дозволить створити 130 ефективних адміністративних округів замість 490 існуючих нині районів.

«За основу поки що ми взяли райони, але в подальшому цей поділ треба буде робити по перспективним планам формування громад областей. Саме громади мають стати основою для організації територій і для встановлення меж майбутніх адміністративних округів», — зазначив Ігор Коліушко.

Натомість директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак вважає, що більш обґрунтовано створювати нові адміністративні округи на базі госпітальних округів, методику формування яких найближчим часом має запропонувати Міністерство охорони здоров’я.

«При створенні адміністративних округів не зовсім правильно орієнтуватися лише на чисельність населення. Треба враховувати також зону обслуговування. Державні адміністрації розташовувати можна де завгодно, а от центри госпітальних округів мають бути лише там, де вже є медична інфраструктура і сформовані потоки пацієнтів. І вже на ці логічно створені госпітальні округи потрібно накладати адміністративні. Навпаки не вийде», — вважає експерт.

За підрахунками Юрія Ганущака, госпітальних округів має бути не більше 100.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода подякував експертам за роботу і пропозиції. «Обидві думки важливі і будуть враховані в подальшому процесі законодавчого регулювання зазначеного питання», — сказав він.

Перший заступник Міністра також нагадав, що найближчим часом буде поданий на погодження до центральних органів виконавчої влади законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України». «Питання оптимізації субрегіонального рівня, утворення нової територіальної основи для розміщення органів виконавчої влади можна було б вирішити в рамках Програми реформування адміністративно-територіального устрою, яку буде підготовлено в розвиток положень зазначеного законопроекту, беручи до уваги запропоновані експертами концепції», — підсумував В’ячеслав Негода.

Довідка

План дій Уряду на 2016 рік передбачає схвалення концепції оптимізації системи територіальної організації влади та утворення нової територіальної основи для розміщення органів виконавчої влади та інших державних органів. Розробити цю концепцію доручено Мінрегіону разом з іншими центральними органами виконавчої влади та облдержадміністраціями.

27.04.2016 - 20:10 | Переглядів: 3026
В Мінрегіоні презентували дві концепції оптимізації районного рівня

Приєднані зображення:

Теги:

В.Негода Ю.Ганущак І.Коліушко АТУ

Джерело:

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь
Читайте також:
Fc6d37be29bde492db0a3fbd8670af30

16 вересня 2019

«Вівчарство в горах треба відродити. Лише тоді...

  Минулого року Василя Стефурака, фермера-вівчаря з одного з сіл Печеніженської об’єднаної громади, що на...

554142be51494671d0b86f58e366419a

16 вересня 2019

«Стратегічна карта можливостей» допоможе...

Приєднання громад до міст обласного значення – на порядку денному Дніпропетровщини. Днями в регіоні представники...

10ec66aea09396dbde1c9c9ec3472b5f

16 вересня 2019

У першому випуску "Громада на мільйон....

Розпочався новий сезон програми "Громада на мільйон. Спеціалісти" на телеканалі 1+1. У цьому міжнародному сезоні...