У Баришівській райдержадміністрації відбулася нарада, в ході якої розглянули й обговорили питання «Територіальна організація влади в Україні означає «євроремонт» держави, державотворення в цілому. Погляд із минулого місця буття».
Захід пройшов за участі очільників району, голови Баришівської райради Володимира Гуменюка та заступника голови Баришівської райдержадміністрації Федора Маренича, керівник офісу реформ у Київській області Володимира Удовиченко. В роботі також узяла участь експерт Офісу Тетяна Ревенко, селищний і сільські голови, депутати Баришівської районної ради, керівники управлінь і підрозділів Баришівської райдержадміністрації...
Голова Баришівської райради, відкриваючи нараду, наголосив, що головним принципом втілення реформи є принцип добросусідства. Саме тому запросили на зібрання Березанського міського голову Володимира Тимченка, його заступника Анатолія Семененка, активістів громади міста.
У свою чергу Володимир Удовиченко в своєму виступі для прикладу наводив проведену роботу з об’єднання громад у Дніпропетровській і Тернопільській областях, сусідній Польщі, Калиті Броварського району. Заслуговує на увагу в цьому напрямку діяльність Ірпеня й Бучі, села Коцюбинського, хоча Київська область – пристоличний регіон.
«Не дивно, що всі хочуть бути самостійними. Хоча... держава не чекатиме на остаточну думку громад, а може розпочати об’єднання, не прислухавшись до суджень її членів. Тому й не слід допустити, аби до цього процесу автоматично не потрапили Баришівка й Березань, оскільки питання розвитку територій для обох населених пунктів формувалося роками. Це й варто продовжувати в майбутньому для того, аби змінилася свідомість людей, які житимуть одними проблемами та вирішуватимуть їх спільно. І саме їм вибирати найоптимальніший варіант об’єднання», - зазначив керівник Офісу реформ.
Серед питань, які турбують депутатський корпус , представників фермерської галузі, - спостережницька позиція керівництва райдержадміністрації, а також земля, яка повинна бути під юрисдикцією громад, що стане підгрунтям для поліпшення умов життєдіяльності.
Березанський міський голова наголосив, що в вирішенні цього питання не допоможе ніхто, оскільки люди вибиратимуть, де їм краще лікуватися й до якої школи відправляти дітей. А березанці й баришівчани зрозуміють одне одного й знайдуть правильну відповідь на компромісне питання, котре хвилює усіх
05 липня 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 липня 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 липня 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 липня 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...