Під головуванням директора Офісу реформ Руслана Панасюка відбулася робоча нарада щодо децентралізації.
Участь у заході взяли директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ Дмитро Дзвінчук, регіональний консультант з організаційно-правових питань Марія Баран, регіональний консультант із бюджетних питань Юрій Стефанчук та спостерігачі місії ОБСЄ Мірослав Демко та Андреас Сампсон.
Руслан Панасюк розповів про виконану роботу з громадами, які вже об´єдналися, а це - Печеніжинська (Коломийський район), Старобогородчанська (Богородчанський район) та Верхнянська (Калуський район) громади.
За його словами, найважливішим пріоритетом, який експерти ставлять перед собою, це не кількісний, а якісний показник об´єднання громад.
«Основне завдання представників Офісу реформ - це оптимальна та ефективна організація усіх галузей територіально об’єднаних громад, - наголосив Руслан Панасюк. – Ми активно шукаємо вирішення проблеми з десятьма територіальними громадами, які Кабінет Міністрів України не затвердив, стараємося створити інший формат для об´єднання».
Дмитро Дзвінчук додав, що через не до кінця відпрацьовану нормативно-правову базу, на яку повинні посилатися керівники, представники громад, після процесу децентралізації, зіткнулися з новими проблемами.
Марія Баран розповіла про те, що у своїй роботі експерти Офісу реформ використовували індивідуальний підхід до формування кожної з громад. Так, у гірських районах були деякі відхилення від умов методики формування громад, адже відстань двадцятикілометрової зони в горах має дещо інші особливості, ніж на рівнині. «Ми враховували те, що швидка допомога чи пожежна машина мають доїхати до населеного пункту за 25 хвилин» - повідомила регіональний консультант з організаційно-правових питань.
Мірослав Демко поцікавився селом Устеріки Верховинського району, через те, що громада села спочатку погодилася на приєднання, а потім відмовилася та навіть подала позов до суду.
Коментуючи ситуацію, Марія Баран повідомила, що мешканці села дали згоду на приєднання до Білоберізької громади, яка була утворена у листопаді минулого року. Тобто, складну процедуру об´єднання вони пройшли за власною згодою.
Поділитися новиною:
18 січня 2021
Затверджено 96% місцевих бюджетів - дані Мінфіну
Затверджено 96% місцевих бюджетів - дані Мінфіну
Станом на 18 січня 2021 року в Мінфіні наявна інформація щодо затвердження 1537 бюджетів, що становить 96% від їх...
18 січня 2021
79% соціальних об’єктів передані у комунальну власність громад - дані Мінрегіону
79% соціальних об’єктів передані у комунальну...
Триває процес передачі майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад. Загалом по країні вже...
18 січня 2021
Роль асоціацій органів місцевого самоврядування - європейський досвід
Роль асоціацій органів місцевого самоврядування...
Автор: Магнус Ліллестрьом, експерт SKL International Цей матеріал має на меті окреслити деякі загальні...
18 січня 2021
Дві громади на Херсонщині уклали договори про співпрацю у розвитку туризму
Дві громади на Херсонщині уклали договори про...
Каланчацька і Тягинська територіальні громади (Херсонська область) співпрацюватимуть у напрямку реалізації проєкту...
16 січня 2021
Гранти Посольства Фінляндії для громадських організацій
Гранти Посольства Фінляндії для громадських...
Це гранти для громадських організацій, що борються за зменшення бідності, дотримання прав людини та сталий розвиток....