«Маємо докласти максимум зусиль, щоб реформа децентралізації влади пройшла успішно», – голова обласної ради на засіданні колегії Катеринопільської райдержадміністрації

8 квітня 2016 року під головуванням очільника райдержадміністрації Ольги Ніколенко проведено засідання колегії Катеринопільської райдержадміністрації за участю голови обласної ради Олександра Вельбівця та заступника директора – начальника управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку обласної державної адміністрації Сергія Даниленка. 

..В ході розгляду основного питання порядку денного «Про забезпечення виконавчими органами Єрківської селищної та Мокрокалигірської сільської рад об’єднаних територіальних громад виконання повноважень, визначених законодавством України» з інформацією виступила начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Ольга Шарига.

Вона повідомила, що на території району створено дві громади: Єрківську, до складу якої увійшло 3 населених пункти з кількістю 5426 жителів, загальною площею 52,5 кв.км (8% від загальної площі району) та Мокрокалигірську, яка об’єднала 6 населених пунктів та 4258 жителів, площею 127,21 кв.км. (19%). 

Власні доходи в розрахунку на 1 жителя Єрківської громади складають 2400 гривень, Мокрокалигірської - 1500. В структурі власних доходів Єрківської громади найбільшу питому вагу (85%) займають надходження прибуткового податку із заробітної плати працюючих, в структурі доходів Мокрокалигірської громади найбільшу питому вагу займають надходження всіх видів земельних податків (59 %) та прибутковий податок з орендної плати за здані в оренду земельні ділянки (39 %). 

Аналітика свідчить, що обидві громади рівномірно забезпечені відповідним фінансовим ресурсом, але мають ще додаткові резерви для його збільшення, а це: легалізація найманих працівників, підвищення рівня середньої заробітної плати, збільшення ставки орендної плати за користування землями всіх форм власності, повне оподаткування всіх видів діяльності на території громад.

Крім власних надходжень, кожна громада отримала освітню та медичну субвенції з Державного бюджету, що дасть змогу не тільки забезпечити виплату заробітної плати педагогічним працівникам в повному обсязі та видатків на енергоносії, а й направити значні кошти на покращення матеріальної бази навчальних закладів громад тощо. Більше - ТУТ

Область:

Черкаська область

Джерело:

Сайт Черкаської обласної ради

Читайте також:

05 липня 2025

Шлях України до повоєнного доброго демократичного врядування обговорили на Діалозі високого рівня у Львові

Шлях України до повоєнного доброго...

Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...

05 липня 2025

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...

10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...

04 липня 2025

Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади

Розробка Комплексного плану просторового...

Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....

04 липня 2025

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...

1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...