У Радсаді обговорили ініціативу сформувати об`єднання з сусідами

У Радсадівській сільській раді Миколаївського району відбулася робоча зустріч представників громад з приводу обговорення  ініціативи створити територіальне об`єднання з адміністративним центром у с. Радсад.

На запрошення Радсадівського сільського голови Наталії Мокрицької в заході взяв участь Офіс реформ у складі керівника Офісу-регіонального експерта з правових питань Валентина Бойко, консультанта з бюджетних питань Юлії Забродкіної, консультанта з питань комунікацій і просування успіхів реформ Олександри Ментель.

…Миколаївський район не має свого адміністративного центру. Згідно Перспективного плану у 14 районах із 19-ти районів Миколаївської області передбачається об’єднання за принципом «1 район – 1 громада» з адміністративним центром – центром району, селища, міста, - чого у Миколаївському районі немає. Ще восени минулого року тут практично сформувалося перше об’єднання довкола Ольшанської селищної ради з адміністративним центром у с. Ольшанське. Однак одна із сільрад, які мали увійти у склад даного пазлу – громада Шостаково взяла «відстрочку» на роздуми до весни. Тепер знову процес пішов активно. Однак на фінансових преференціях  2016 року це не позначиться, а з наступного 2017 року. Нагадаємо, перша об’єднана територіальна громада на Миколаївщині – Куцурубська  нещодавно розподілила державну субвенцію на інфраструктуру у сумі 5 мільйонів 95 тисяч 200 гривень. Ольшанське отримало б від держави на інфраструктуру значно більший ресурс, ніж Куцуруб – до 23 мільйонів гривень – при умові, якби у 2016 рік вона увійшла як об’єднана територіальна громада.

- Приклад Куцуруба надихнув Радсад, - зазначила сільський голова Наталя Мокрицька. – Зволікання з об`єднанням – це втрачати свої можливості. Наша громада хоче об’єднатись з сусідніми громадами, і якщо буде їх згода, ми налаштовані якомога швидше провести об’єднавчу роботу. Більше - ТУТ

Область:

Миколаївська область

Джерело:

Офіс реформ

Читайте також:

15 травня 2026

Коли проєкт втрачає керованість: як зростає вартість уже під час реалізації

Коли проєкт втрачає керованість: як зростає...

В Україні не знайдеться жодного району чи громади, які б жили у повній безпеці. Ворожі дрони та ракети долітають...

15 травня 2026

Вовчанський велетень. Інтерв’ю начальника Вовчанської ВА

Вовчанський велетень. Інтерв’ю начальника...

Начальник Вовчанської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі про своє поранення, евакуацію людей і роботу...

14 травня 2026

KSE Institute: Форум голів громад I_CAN підтвердив, що без якісної стратегії громадам буде складно залучати фінансування на відбудову та розвиток

KSE Institute: Форум голів громад I_CAN...

Представники міністерств та державних банків наголосили: громадам дедалі важливіше мати чітку та якісну стратегію...

13 травня 2026

Профтех як точка зростання: чому громади не бачать того, що у них є

Профтех як точка зростання: чому громади не...

«Без школи немає села» - цій фразі десятки років, але вона набуває особливої ваги щоразу, коли над населеним пунктом...