Всеукраїнська асоціація громад виступає за виділення додаткових коштів із Державного бюджету для оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної та позашкільної освіти, а також працівників надавачів соціальних та реабілітаційних послуг.
Зокрема, ВАГ наполягає на внесенні змін до Державного бюджету на 2026 рік і закликає підтримати законопроєкт № 15033 (від 16.02.2026), йдеться в заяві Асоціації.
Нова модель оплати праці педагогічних та соціальних працівників – це стратегічний крок, але він має бути підкріплений реальним фінансуванням, а не лише деклараціями, переконані в Асоціації.
Нагадаємо, що постанови Кабінету міністрів України від 26 грудня 2025р. № 1749 та № 1750 щодо підвищення заробітної плати, зазначених категорій працівників передбачають підвищення окладів. Проте для більшості сільських та селищних громад це фінансовий виклик, який важко подолати самотужки через:
Підтримка законопроєкту № 15033 (від 16.02.2026) дозволить передбачити необхідні видатки та забезпечити гідну оплату праці кожному освітянину та соціальному працівнику незалежно від спроможності бюджету громади.
Освіта — це фундамент нашого майбутнього. Державна підтримка громад у цьому питанні є критично необхідною, наголосили в Асоціації.
Джерело:
Всеукраїнська асоціація громад
10 квітня 2026
Деліберація в громадах: як ухвалювати рішення разом із людьми, а не «для галочки»
Деліберація в громадах: як ухвалювати рішення...
Шукаєте дієві інструменти, щоб залучити мешканців до прийняття важливих рішень, але стикаєтеся з тим, що публічні...
10 квітня 2026
Володимир Зеленський відзначив представників...
Президент України Володимир Зеленський під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад відзначив державними...
10 квітня 2026
Сплата податків через «Дію»: громади вимагають...
Акцент дня в Рівному: не більше повноважень, а сучасні сервіси. Експеримент Мінрозвитку – перший крок, який має...
09 квітня 2026
Мінфін: у I кварталі 2026 р. до загального...
Протягом I кварталу (січень-березень) 2026 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 139,6 млрд грн, що на...