Мінрегіоном підготовлено, а Кабінетом Міністрів затверджено всі нормативні акти та методичні рекомендації, які необхідні для надання громадам у цьому році фінансової підтримки від держави.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час тренінгу для представників органів місцевого самоврядування, який проходив 7-8 квітня у Львові.
«Ми намагаємося виконувати всі обов’язки, які взяли на себе щодо всебічної підтримки об’єднаних громад зокрема і регіонального розвитку в цілому. Вже є усі необхідні урядові документи для надання громадам коштів з Державного фонду регіонального розвитку чи коштів субвенції на формування інфраструктур. Тепер ініціатива за вами. Подавайте якісні проекти, залучайте ці фінанси і починайте активно розвивати свої території, робити ті якісні перетворення, які відчує кожна людина вашої громади», — звернувся В’ячеслав Негода до представників органів місцевого самоврядування.
Він нагадав, що цього року у Державному бюджеті передбачено 3 млрд. грн. на Фонд регіонального розвитку, 1 млрд. грн. субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад та 2,9 млрд. на соціально-економічний розвиток регіонів (програма, яку адмініструє Міністерство фінансів).
Перший заступник Міністра також закликав представників місцевого самоврядування активно залучатися до освітніх проектів, які реалізує уряд за підтримки міжнародної донорської спільноти.
«Питання кваліфікованих кадрів на місцях стоїть зараз надзвичайно гостро. Громадам потрібні фахівці, які зможуть розробити якісні проекти розвитку, залучати під них фінансування, супроводжувати хід їх виконання, в після реалізації обслуговувати, управляти відповідними об’єктами нерухомості чи інфраструктури. Разом з нашими міжнародними партнерами ми постійно проводимо регіональні тренінги, навчання і закликаємо вас максимально використовувати ці можливості для підвищення рівня кваліфікації. Також будемо вдячні за зворотний зв’язок, запит на необхідні знання від вас. Бо саме ви знаєте, рівень яких працівників на місцях треба підвищувати», — зазначив В’ячеслав Негода
Як повідомлялося, об’єднані громади вже мають змогу подавати заявки на проекти, які планують реалізувати за рахунок державної субвенції на формування інфраструктури.
Теги:
Область:
Львівська областьДжерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
26 серпня 2026
АІКОМ 2: відповідаємо на найпоширеніші запитання
АІКОМ 2: відповідаємо на найпоширеніші запитання
Експерти Швейцарсько-українського проєкту DECIDE відповіли на поширені запитання щодо роботи в системі АІКОМ...
26 серпня 2026
У Києві відбувся Шостий Саміт перших леді та джентльменів
У Києві відбувся Шостий Саміт перших леді та...
У Києві відбувся Шостий Summit of First Ladies and Gentlemen, започаткований першою леді України Оленою Зеленською....
26 серпня 2026
Політика регіонального розвитку в Австрії
Політика регіонального розвитку в Австрії
ВИСНОВОК Регіональна та просторова політика Австрії за останні п’ять десятиліть зазнала докорінної трансформації –...
26 серпня 2026
Шкільне харчування в громаді: від юридичного рішення до безпечної логістики
Шкільне харчування в громаді: від юридичного...
Юридичний кейс. Які рішення ухвалила громада, як юридично оформила модель організації харчування та забезпечила...