Ще 23 проєкти відібрано для фінансування в межах Програми відновлення України III (транш В)

Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін провів  засідання Експертної робочої групи з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з Європейським інвестиційним банком проєктів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, Програми з відновлення України та Програми відновлення України III. 

 

 

«Експертна робоча група проводить комплексну оцінку проєктів, які були пріоритезовані в системі DREAM з урахуванням позиції обласних військових адміністрацій. Ми перевіряємо, на скільки проєкти відповідають установленим вимогам і критеріям, зокрема, готовність до реалізації, обґрунтованість бюджету, соціальна значущість, очікуваний ефект для громад та відповідність стратегічним пріоритетам громади. За підсумками цієї роботи формується перелік проєктів, рекомендованих до фінансування. Передусім йдеться про підтримку прифронтових територій. Більшість проєктів стосується будівництва укриттів, ремонту медичних закладів, а також відновлення і модернізації систем тепло- та водопостачання. Усі проєкти, підтримані робочою групою, передаються на погодження Європейському інвестиційному банку», - наголосив Олексій Рябикін.

 

 

За результатами розгляду пропозицій громад впродовж трьох засідань робоча група погодила до фінансування 8 проєктів Сумської області: реконструкція та ремонт медзакладів у Конотопській та Охтирській громадах, облаштування укриттів у Дубов’язівській та Сумській громадах, реконструкція та ремонт каналізаційно-очисних мереж у Глухівській та Сумській громадах, будівництво двох водопроводів у Тростянецький громаді. 

 

 

Також погоджено 9 проєктів по Харківської області: аварійно-відновлювальні роботи та капремонт медзакладів у Дергачівський, Балаклійській та Харківській громадах, капремонт навчальних закладів  у Печенізькій та Берестинській громадах, реконструкція водопроводу у Балаклійській громаді, відновлення гідровузла у Печенізькій громаді, реконструкція водопроводу у Слобожанській громаді, облаштування укриття у дитячому садку Біляївської громади.

У Чернігівській області погоджено 6 проєктів: будівництво водогону у  Городнянській громаді, облаштування укриття у дошкільному та медичному закладі Березнянської та Ічнянської громади, будівництво укриттів у Бобровицькій та Остерській громадах, модернізація системи водовідведення в Нижінській громаді.  Відбір проєктів триває.

 

 

На минулих засіданнях схвалили 45 проєктів у прифронтових регіонах: 4 проєкти Запорізької області, 2 проекти Донецької області, 13 проєктів Дніпропетровської області, 15 проєктів Миколаївської області, 11  Одеської. 

Всього громадами Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей запропоновано 223 проєкти із фінансовим запитом 9,4 млрд гривень.

З 2024 року Мінрозвитку проводить відкритий конкурс проєктів у DREAM - система управління публічними інвестиціями. Громади подають заявки, отримують оцінювання, а робоча група розглядає їх онлайн у прозорий спосіб. Уся інформація про конкурс є відкритою. До робочої групи  входять представники центральних органів виконавчої влади, асоціацій органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

 

 

Фінансування проєктів здійснюється в рамках Програми відновлення України III (транш В), яку реалізує Уряд України спільно з Європейським інвестиційним банком. Загальна сума угоди становить 100 млн євро. Кошти спрямовуються на відновлення соціальної інфраструктури у регіонах, що постраждали від російської військової агресії, а також на підтримку громад, які зазнали значного навантаження через збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб.

Джерело:

mindev.gov.ua

Читайте також:

03 квітня 2026

Стартував відбір на Резиденцію ідей «Доступно про бюджет: як розвивається громада»

Стартував відбір на Резиденцію ідей «Доступно...

До 13 квітня триває відбір на Резиденцію ідей «Доступно про бюджет: як розвивається громада», яка відбудеться 21–24...

02 квітня 2026

Громади підключать 100 МВт когенераційних установок за кошти держбюджету

Громади підключать 100 МВт когенераційних...

  Громади приєднають до мережі 75 вже наявних когенераційних установок загальною електричною потужністю майже...

02 квітня 2026

Квітневі каталоги можливостей: підтримка громад та бізнесу

Квітневі каталоги можливостей: підтримка громад...

  Великодні свята – час не лише для відпочинку, а й для розвитку. В цьому громадам допоможуть нові Каталоги...

02 квітня 2026

Громади зможуть отримувати пряме фінансування від польського банку BGK на відновлення інфраструктури — деталі від Мінфіну

Громади зможуть отримувати пряме фінансування...

Територіальні громади України незабаром зможуть залучати кошти польського державного банку розвитку BGK безпосередньо...