В Деснянській об’єднаній територіальній громаді працюють над стратегією розвитку

В Деснянську  об’єднану  територіальну  громаду  завітали польські експерти та Офіс реформ у Чернігівській області задля обговорення та напрацювання шляхів розвитку громади, її перспективної стратегії.

Завдяки  взаємодії  регіональних Офісів реформ та їх співпраці з  донорськими організаціями Деснянська громада стала однією з 22 об’єднаних  громад України, в яких реалізується польсько-канадський проект «Українська адміністрація майбутнього», в рамках якого розробляються стратегії розвитку цих громад.

Польські експерти -   Павел Прокоп – голова правління Фундації Менеджерських Ініціатив, радник міського голови міста Любліна з питань транскордонної співпраці, Мирослав Скурка – директор програми  «Study Tours to Poland», Богдан Юрчук  - консультант Фундації Менеджерських Ініціатив  та консультант Офісу реформ з правових питань Ірина Кудрик  зустрілись з керівництвом громади, депутатами, керівниками бюджетних закладів.

В ході зустрічі Деснянський селищний голова Юрій Осташевський  охарактеризував очолювану ним громаду, яка має досить унікальну специфіку. Адже громада об’єднала військове селище Десна, де проживає понад 7,5 тисяч мешканців та 9 прилеглих сіл з населенням близько 1800 осіб.  Центр громади – смт.Десна є бюджетоутворюючим, адже основне джерело бюджету громади – це податок з доходів фізичних осіб -  військовослужбовців, які проходять службу в 169-му Навчальному Центрі Міністерства оборони, що розташований в селищі.

Під час обговорення експертами була актуалізована інформація у сферах: суспільство, економічна активність та структура економіки, інфраструктура, освіта, культура, рекреація, туризм, якість життя та створена робоча група  з питань стратегії.

Область:

Чернігівська область

Джерело:

«Пік»

Читайте також:

15 травня 2026

Розпочинаємо набір на Програму стажування „WIN4UA 2026”: нові можливості для українських громад

Розпочинаємо набір на Програму стажування...

Фонд міжнародної солідарності оголошує про старт прийому заявок на участь у Програмі стажування „WIN4UA 2026”...

15 травня 2026

Просторове планування як основа відновлення: досвід прифронтових громад Харківщини

Просторове планування як основа відновлення:...

Днями відбулася загальнонаціональна онлайн-конференція «Просторове планування для відновлення, розвитку та...

15 травня 2026

15 травня 2026

Коли проєкт втрачає керованість: як зростає вартість уже під час реалізації

Коли проєкт втрачає керованість: як зростає...

В Україні не знайдеться жодного району чи громади, які б жили у повній безпеці. Ворожі дрони та ракети долітають...