Створити першу модель госпітального округу на базі Коростенського району Житомирської області,- з такою пропозицією вийшов сьогодні заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський під час зустрічі в Коростені з активом Житомирської області та, зокрема, головними лікарями закладів охорони здоров’я північних районів регіону. Зустрічі передувало відвідування сільських фельдшерсько-акушерських пунктів, амбулаторій, які на виконання завдань з децентралізації мають стати основою для первинного рівня медицини на території об’єднаних громад, а також міської та районної лікарень Коростеня, лікарні швидкої допомоги.
Учасники зустрічі обговорили питання реформи охорони здоров’я в контексті децентралізації.
«Децентралізація – це позитивна справа - це передача повноважень на місця. Вона спонукає в тому числі Міністерство охорони здоров’я брати на себе відповідальність за прийняті рішення. Суть реформи – щоб кожен громадянин отримував якісні медичні послуги, щоб ці послуги були максимально наближені до громадянина. Сьогоднішня ситуація, яка склалася в охороні здоров’я, є критичною і має бути змінена», - сказав Віктор Шафранський.
Виходячи зі спільно напрацьованих пропозицій експертів в сфері децентралізації, в сфері охорони здоров’я та профільного міністерства, за пропозицією Віктора Шафранського, учасники наради обговорили можливість створення пілотного госпітального округу на базі Коростенського району Житомирської області у складі міста Коростень, Коростенського, Лугинського, Олевського, Овруцького, Народицького та Малинського районів.
Віктор Гордійчук, головний лікар центральної лікарні м. Коростень, зазначив, що заклад, який він очолює, є найкраще оснащений сучасною апаратурою та обладнанням, має достатню матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення. В структурі Коростенської ЦМЛ функціонують єдині на всі північні райони області відділення – педіатричне, урологічне, отоларингологічне, офтальмологічне, наркологічне.
«За результатами багаторічного аналізу в центральній міській лікарні більше 30 відсотків становлять пацієнти – жителі інших районів області, в першу чергу північних», - констатував Віктор Гордійчук.
Він підтримав пропозицію щодо створення пілотного госпітального округу на базі Коростенського району, запропонував створити на базі Коростенської ЦМЛ лікарню інтенсивного лікування, а на базі Коростенської ЦРЛ – лікарню планового лікування та хоспіс. А на базі лікарень решти північних районів області Віктор Гордійчук запропонував створити лікарні відновного, планового лікування та хоспіси.
Нагадаємо, за пропозиціями експертів з питань децентралізації, первинна медицина повинна бути налагоджена на рівні об’єднаних громад на базі ФАПів та амбулаторій, госпітальні округи мають стати основою вторинного рівня медичного обслуговування, третинний рівень – на базі областей.
Теги:
госпітальний округ медицина медицина
Область:
Житомирська областьПоділитися новиною:
21 січня 2021
Затягувати процес передачі майна не вигідно ні...
Затягувати процес передачі об’єктів спільної власності громад району у комунальну власність громад не вигідно ні...
21 січня 2021
Окремі питання управління комерційними...
Цього разу у циклі відеоуроків з інструментів управління активами громади, створеному за підтримки Програми...
21 січня 2021
У зв’язку з реорганізацією, голови РДА...
Повідомити про наступне звільнення з посад голів районних державних адміністрацій, повноваження яких припиняються у...
21 січня 2021
Інтеграція податкових послуг у ЦНАП - аналітична записка
Інтеграція податкових послуг у ЦНАП -...
Експерти напрямку з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми "U-LEAD з Європою" розробили...
20 січня 2021
Ще раз про передачу майна та майнових прав зі спільної власності територіальних громад
Ще раз про передачу майна та майнових прав зі...
Авторка: Віра Козіна, експертка Офісу підтримки реформи з децентралізації Мінрегіону Процес передачі об’єктів...